Fatih Terim'den kritik Diagne kararı: Listenin ilk sırasına yazdı

Galatasaray'ın Senegalli forveti Mbaye Diagne, Marsilya karşısındaki performansıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Sınıfı geçen Diagne, sarı kırmızılı takımın birinci forveti olmaya hazırlanıyor. Fatih Terim, Diagne'yi listenin ilk sırasına yazdı. 

Yayınlanma Tarihi: 27.11.2021 12:55
Değiştirme Tarihi: 27.11.2021 12:55
Fatih Terim'den kritik Diagne kararı: Listenin ilk sırasına yazdı

Marsilya karşısında performansıyla sınıfı geçen Senegalli oyuncu, birinci santrfor oldu. Terim, zorunlu olmadıkça bu futbolcuyla maça başlama kararı aldı.

Cim-Bom’da, Diagne, Mustafa Muhammed ve Halil Dervişoğlu arasındaki forvet kararsızlığı son buldu. Teknik direktör Fatih Terim, Senegalli futbolcuyu listenin başına koydu.

Marsilya maçında forvette görev alan Mbaye Diagne, performansıyla sınıfı geçti. Senegalli golcünün fizik gücüyle fark yaratması ve etkili olması beğeni toplarken, Fatih Terim de bundan sonra zorunlu olmadıkça maçlara Diagne ile başlama kararı aldı. Terim, Halil ve Muhammed’i ise bazı maçlarda Diagne ile beraber kullanacak veya bu iki ismi hamle oyuncusu olarak değerlendirecek. Zaman zaman çift forvet olarak oynanabilecek karşılaşmalarda bu iki isim arasından bir tercih yapacak olan sarı-kırmızılıların teknik patronu, girilen pozisyonların olumlu sonuçlanmasından da mutlu oldu.

Kaynak: Milliyet

İlgili Sayfalar: Spor