Fatih Terim'den Erling Haaland itirafı: O dönem anlaşma noktasına gelmiştik

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, bir dönem Erling Haaland'ı izlediklerini ve anlaşma noktasına da geldiklerini söyledi.

Yayınlanma Tarihi: 02.08.2021 10:54
Değiştirme Tarihi: 02.08.2021 10:54
Fatih Terim'den Erling Haaland itirafı: O dönem anlaşma noktasına gelmiştik

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Terim, Borussia Dortmund'un yıldız oyuncusu Erling Haaland'ı 20 yaş altı şampiyonasında takibe aldıklarını söyledi.

Terim, Haaland'in Galatasaray'a o dönem imza attırmalarının an meselesi olduğunu söyleyerek "Birçok oyuncu seyrettiriyoruz biliyorsunuz. Bunlar arasında Erling Haaland sizin için en çarpıcısı olabilir. Biz onu U20 Şampiyonası’nda izlettik, canlı olarak da daha sonra bir lig maçı için Norveç’e Ümit Davala Hoca ile Necati Ateş Hoca’yı gönderdim. Oradan beni aradılar, maçtan. "Hocam, tüm scoutlar burada, elimizi çabuk tutmazsak alırlar” dedi. Canlı seyrettiriyorum. Biri santrafor, öbürü bek oynamış ama her yerde de kullanmışız futbolculuk döneminde. O gün limitimiz olsaydı, 8-9 milyona transferi bitirme noktasına gelecektik. Juventus, Manchester City, Manchester United hepsi orada." ifadelerini kullandı.