Fatih Terim'den Arda açıklaması!

Fatih Terim'den Arda açıklaması!

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile milli futbolculardan Şener Özbayraklı, Hırvatistan maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile milli futbolculardan Şener Özbayraklı, Hırvatistan maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Bir gazetecinin "Arda Turan neden yok?" sorusuna cevap veren Fatih Terim, "Kadro tercihim bu sefer bu şekilde oldu." dedi.

Fatih Terim'in açıklamaları şöyle:
"EURO2016'dan iki ay geçmeden yeniden Hırvatistan ile karşılaşacağız. Deplasmanda oynuyoruz. Seyircisiz olması bir nebze de olsa önemli ama Hırvatistan takımını sürekli anlatmaya gerek yok. Oyuncu kalitesini veya takımı anlatmaya gerek yok. Gönül isterdi ki daha hafif bir takımla başlayalım ama böyle başlıyoruz. İki tane handikapımız var. Birisi fizik olarak sezon başını iyi geçirmemiz oyuncularımız diğeri de çok süre almayan oyuncularımız var kadromuzda. Bütün bunların yanında bu sadece soruya cevap bir sebep değil. İyi başlayacağımızı umuyorum. Hayatım boyunca oyuncularıma söylediğim şey korkmadan oynamaktır her yerde. Mağlubiyetten korkmayacağız çünkü bunun için sebeplerimiz de var. Geçen grupta 5. maçta başladık. Ümidimiz bitmediği sürece sonuna kadar gidebiliriz. Bu yüzden futbolcularımın yenilme endişesi taşımasını istemiyorum."

"Bir diğer konu da güçlü rakiplerle eşleştik. Son gelen Kosova bile diğer gruplara giden takımlar gibi değil. Ciddi ve sert gruptayız. Biz İzlanda'ya yenildiğimiz zaman bayağı bir hırpalanmıştık Allah'tan İzlanda EURO2016'da çok iyi olunca haksızlık etmişiz diyenler oldu. Şuna odaklanmalıyız. Çok zamandır Dünya Kupası'na gitmiyoruz. Buna gidersek iyi olur. Rusya ile ilişkilerimiz yeniden muhteşem hale gelmişken 2018'de oraya gitmek isteriz. Bu grubun en önemli takımı Hırvatistan. Gücünü kalitesini, Avrupa futbolundaki yerini göz önüne alarak gerçekleri söylemeliyiz. Saygı duyuyoruz ama saha içinde mücadelenin sonuca etki edeceği bir ortamda çok iyi mücadele edeceğimizden herkes emin olabilir."

"Levent Nazifoğlu ne demiş ne dememiş bilmiyorum. Şimdi uzaktayız. Yakına geldiğimizde konuşuruz. Kötü niyetli bir şey söylememiştir çünkü tanıyorum kendisini. Şu anda maça konsantreyiz. Kimsenin bizde hakkı kalmaz. Döndüğümüzde hepsini konuşuruz."

"Genel anlamda felsefemizde bir değişiklik olmayacak. Birbirini iyi tanıyan iki takım ama onlar bizim birkaç oyuncumuzu tanımayabilirler. Biz iyi oynamayı bekliyoruz. Taktiksel ve psikolojik anlamda hazırız. Kimsenin şüphesi olmasın. Benim fiziksel bazı konularda çekincem var. Maalesef bu ülkemizin ciddi problemlerinden bir tanesi. Belki kendi ligimizde yetiyor ama uluslararası seviyede yetmiyor. Bu fizik yapısının daha yukarısını kullanmak lazım. Bunlar isim isim sabit bizde. Bir haftada üzerine fazla koyamayacağımıza göre sıkıntımız burada. Oynayan oyuncular bazen oynatmak istemediğiniz oyuncu olabilir. Oynamasını istediğiniz oyuncu da 90 dakikayı iyi tamamlamayabilir. Ekonomik kullanma durumu olursa ileride ve geride sıkıntı yaşayabiliriz. Karşılıklı diyalogla çözebiliriz sorunları. Kafamızda bir 11 var. Bakalım göreceğiz neler olacak."

Şener Özbayraklı'nın açıklamaları ise şöyle:
"Bir başlangıç yapacağız. Önümüze uzun bir yol var. İnşallah bu serüvende mutlu sona en çabuk ulaşan biz oluruz. Hırvatistan iyi bir takım. Bunun bilincindeyiz. Ben kendimi bildim bileli Türkiye her rakip için zor bir takım olmuştur. Genç ve dinamik bir takımız. Şartlar zor ama üstesinden geleceğimize inanıyorum."

"Geçen dönem Avrupa Şampiyonası'nı yaşadım. Hocamız bizi çağırdı biz de tecrübe ettik. Şimdi de Dünya Kupası'nı yaşamak istiyoruz. Bunlar bizim için şans. Şu an eleme maçları var. Kupaya katılmak için bir mücadele vereceğiz. İnşallah futboldan sonra anlatacağımız anılar olur. İnşallah gruplardan çıkarız. Genç ve dinamik bir takımız. Hocamızın bize verdiği enerji çok farklı. Bize güveniyor. EURO2016'daki şartlar farklıydı. Kimsenin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Ay yıldızlı formayı giydiğimizde hepimizin düşüncesi aynı."

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 04/09/2016 19:30:42

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin