Fatih Terim, Alanyaspor maçı sonrası konuştu

Ziraat Türkiye Kupası'nda Alanyaspor'a 3-2'lik skorla elenen Galatasaray'da Teknik direktör Fatih Terim açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 10.02.2021 23:53
Değiştirme Tarihi: 10.02.2021 23:53
Fatih Terim, Alanyaspor maçı sonrası konuştu

İşte Fatih Terim'in o açıklamaları: 

"Hiç alakası yokken gol yedik"
"İyi oyun devam etsin diye rotasyon yapmadım ama demek ki yapmak lazımmış. Hiç alakası yokken gol yedik. Arkasından bir gol daha yedik. Bunlar aklımızda olmayan şeyler. Alanyaspor'u kutluyorum, başarılar diliyorum."

"VAR neden çağırmaz bilmiyorum"
"42. dakikada Emre Kılınç'ın ayağına basma var. VAR'a gitmiyor, VAR'daki Halis Özkahya çağırmıyor. Emre feryat figan yapsa belki verebilir. Üzgünüm, 2-1 devreye girmek başka bir şeydi. Emre'yi de atan bu arkadaşımızdı. Ondan sonra öyle pozisyonlar çok gördük ama kırmızı kullanılmadı. VAR neden çağırmaz bilmiyorum. 9-11 dakika uzatmalar olurken, biz 5 dakikada bitiriyoruz."

"Herhangi bir şeyi ona bağlamıyorum ama onu görünce bu duruma geliyoruz. Herhalde ikinci yarıdaki oyun Galatasaraylıların gönlüne su serpmiştir. Oradan devam etmemiz lazım, bu kadar da hata yapmamamız lazım."

"Gedson Fernandes'in antrenman eksiği var. Henry'yi zaten biliyorsunuz. Ama bugün burada daha etkili oynamasını isterdim. Mohamed bu gollerine inşallah devam eder; çünkü ligde ihtiyacımız olacak. Gedson bize kalite katacak. Andre, kolay değil, ilk defa 11'de oynuyor."

 "Hakem yorumu! O penaltıyı verse 2-1, vermiyor ve 2-0 içeri giriyoruz. Sonra penaltı ve 3-0 geriye düşüyoruz. Diğeri gibi bağırarak atsa, penaltı verebilirdi. Hakem yorumu bu. Abdulkadir Bitigen'in bize penaltı vermesini beklemiyoruz. Bize verdiği intiba bu."

"Maçtan sonra hakem hatalarını herkes konuşuyor. Konuşmaya da devam edilecek. Bizler nasıl konuşuluyorsak, hakemler de konuşulacak. Neredeyse 6-7 kişi maç yönetiyorlar. Standart yok. Bize değil, kime varsa versinler. 42'de yorumun başka, 47'de yorumun başka"

"Halil Dervişoğlu'nun koronavirüs testi maalesef pozitif çıktı."

"Birden bire, maçtan bir gün önce karar açıklanıyor. Acil ceza isteniyor. Saha içinde, tribünde yapılana bakıyorum, ne sevk, ne ceza, ne açıklama var! Ama birden bire Arda'ya ceza var. Enteresan... Bana değil, ben açık ve aleni söylüyorum zaten. Bakalım ne olacak."