Fabregas: Messi'nin aklını çelmeye...

İspanyol yıldız, eski takım arkadaşını Chelsea'ye getirmeye çabalamadığını söyledi.

Yayınlanma Tarihi: 09.01.2015 19:27
Değiştirme Tarihi: 12.01.2015 19:59

Chelsea'nin İspanyol yıldızı Cesc Fabregas, Barcelona'dan eski takım arkadaşı Lionel Messi'nin Londra kulübüne gelmesi için aklını çelmeye çalışmadığını belirtti.

Sociedad yenilgisi sonrası Lionel Messi ve Luis Enrique arasında soğuk bir savaş başlarken, 27 yaşındaki Arjantinli süperstarın Camp Nou'dan ayrılacağı dedikodularını güçlendirdi.

Messi'nin olası transferiyle ilgili olarak konuşan Fabregas, Onda Cero'ya verdiği demeçte, "Durumunu olduğundan kötü gösteriyorlar. Messi, Barcelona'da mutlu ve kulüpte ona sahip olduğu için mutlu. Messi'nin Chelsea'ye transferi için aklını çeldiğim tarzında sözler duyduğumda gerçekten çok üzülüyorum. İnsanlar nasıl böyle şeyler iddia edebiliyor? Ben sadece bir futbolcuyum. Leo umarım mutlu olacağı yeri seçer. Ancak yakın bir arkadaşı olarak tekrar onunla beraber oynamak tabii ki beni mutlu eder." şeklinde konuştu.

Arkadaşına destek çıkarak, "Luis Enrique'yi tanımıyorum ama Messi'yi iyi bilirim. Söylenenleri duydukça şaşırıp kalıyorum. Leo sessiz bir çocuk. Üç sene boyunca beraberdik ve onu hiç böyle görmedim." ifadeleirni kullandı.

Jose Mourinho'nun Chelsea'ye transferinde kilit rol oynadığını itiraf ederek, "Chelsea'ye geleceğimi birkaç ay önce aklımın ucundan bile geçirmezdim. Özellikle Arsenal ile olan geçmişimi düşününce... Ancak her an her şey olabiliyor. Barça'dan ayrılmaya karar verdikten sonra hiç tereddüt etmedim. Benim için en iyi seçenek onlardı. Mourinho'ya konuştum ve 10 dakikada kararımı verdim." dedi.