Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Eto'ya yeşil ışık

Eto'ya yeşil ışık

“Yeni sezon Beşiktaş için en önemli sezon. 3. yıldızı istiyoruz. Transfer konusunda bazı kulüpler bizim önümüze taş koyuyor, kuyruk acıları var sanırım. 1 verdiğimize, 5 veriyorlar. Bizi bu şekilde engellenmeye çalışıyorlar.”

26.07.2016 01:29

BEŞİKTAŞ Başkanı Fikret Orman, siyah beyazlı takımın Avusturya kampında dün medyanın karşısına geçti...Jose Sosa, yeni transfer Adriano, takımdan ayrılan Mario Gomez ve mali yapı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan Orman, şunları söyledi...◊ Sosa ailemiz içerisinde çok sevdiğimiz bir oyuncu. Kendisi ruhsal olarak iyi bir dönem geçirmiyor. Bu da hareketlerine yansıyor. Sosa’nın burada yapmış olduğu davranışlar hiç profesyonelce değil. ◊ Sosa kendisiyle alakalı duruma, geleceğine kendisi karar verecek. Ama bizim isteğimiz takımdaki yerini alması. Çok gitmek istiyorsa da istediğimiz parayı getirir ve gider.

“EREN’E TEKLiF YOK AMA...”
MARİO Gomez’in kararına saygı duyuyorum. Kendisi Beşiktaş’ı çok iyi temsil etti. Kulüpteki ilişkileri takdire şayandı. Ben kendisinin ülkemizin durumu hakkında söylediklerine katılmıyorum ama saygı da duruyorum. Belki bir gün gene takıma başka bir görevde geri döner. Yokluğu doldurulacak. Forvet transferine gelirsek; Eren Derdiyok’a bir teklifte bulunmadık. Sadece yazılı olarak bir takımına durumunu sorduk. Kendisi de benim bildiğim Beşiktaşlı. Ama şu an için seçeneklerden biri. Eto’o konusuna gelince onun gibi bir oyuncuyu Beşiktaş’ta görmek isterim. Ama bizim belli maddi kriterlerimiz var ona uygun davranıyoruz.

“ÜÇÜNCÜ YILDIZI İSTİYORUZ”
ÖNÜMÜZDEKİ sezon Beşiktaş için en önemli sezon. Üçüncü yıldızı takmak istiyoruz. Transfer konusunda bazı takımlar bizim önümüze taş koyuyor. Beşiktaş bu şekilde engellenmeye çalışılıyor. Bazen gündemde olmayan oyuncularla ilgilenip başka oyuncular alıyoruz. Bununda nedeni biz kime transfer teklifi yapsak bazı kulüplerin sanırım kuyruk acısı var, 1 verdiğimize 5 veriyorlar. Menejerlerde bazıları kendilerini çok akıllı sanıyor. Ama biz geldiğimiz seneden beri yaptığımız transfer politikasından vazgeçmeyeceğiz. Önümüzdeki sezon sonu üçüncü yıldızı takmak istiyoruz.

OYUNCU SATMADAN OYUNCU ALAMAYIZ
BEŞiKTAŞ’ın gelecek transferleri ve Barcelona’dan alınan yeni oyuncuları Adriano için de açıklamalarda bulunan Orman şöyle konuştu...◊ Beşiktaş oyuncu satmadan, oyuncu alamaz. UEFA ile yaptığımız bir anlaşma var. Bizler 8-10 milyon Euro verip transfer yapamayız.

COŞKUYU GÖRDÜ
Bunu herkes anlamalı. Adriano transferi zor bir süreç oldu ama oyuncu taraftarın çoşkusunu gördü ve mutlu oldu. Bizde Adriano transferini gerçekleştirdiğimiz için çok mutlu olduk.

ARDA İÇİN GİRİŞİMİMİZ OLMADI
YAPTIĞI açıklama ile Beşiktaş Yönetim Kurulu’ndaki görevinden istifa eden Erdal Torunoğulları hakkında da yorumda bulunan Orman, “Erdal Torunoğulları çok yakın bir arkadaşımız. Onunla bir aile gibiyiz. Çok duygusal biri ve fevri davranış yaparak hata etti. Biraz dinlensin sonra gelir işine devam eder” dedi.

Arda Turan iddiaları için de Orman, “Arda Turan transferi gibi bir durum yok şuan. Onun için her hangi bir girişimimiz olmadı” diye konuştu.

“HEMEN ORADAN KAÇIN” DEDİM
DARBE teşebbüsünün olduğu gece bana stadyuma asker indiğinde telefon geldi “Ne yapalım?” diye. Bendee “Hemen oradan kaçın” dedim. Çünkü oraya inen askerlerde ağır silahlı, bizdeki arkadaşlarda ise güvenlik görevlisi sadece ve 2 kişiler. Stadyuma verilen bazı hasarlar var bu yüzden şikayetçi olduk, tazminat istedik.

ATİBA ZAMMI HAK EDİYOR
GÖKHAN Töre’yi West Ham United’a kiraladık. Şu an transfer 1 milyon Euro harcayabiliyoruz. Takımı koruyacağız, eksik bölgelere oyuncu alacağız. Bunu değiştirmeye elimizdeki anlaşmalar müsait değil. Atiba ile görüşeceğim zammı hak ediyor ve 1 yıl sözleşmesini uzatacağım.

GEÇEN SEZONKİ TAKIM ARTIK YOK
“Mario Gomez, Gökhan Töre, Serdar Kurtuluş ve İsmail Köybaşı gitti. Karakterli ve milli takımın en önemli adamı Gökhan Gönül’ü aldık. Diğer tarafa ise Adriano. Cenk ile rekabet yapacak oyuncu arıyoruz. Geçen sezonki ve bu sezonki diye Beşiktaş’ı artık değerlendirmek lazım.”

BEŞİKTAŞ’ı geçen sezon ve bu sezon diye değerlendirelim. Geçen sezonki takım yok. Serdar, İsmail, Mario Gomez ve Gökhan Töre gitti. Sağ beke Türk milli takımımın en önemli adamını, karakterli isim Gökhan’ı aldık. Sol beke Adriano’yu aldık.

GÜNEŞ MÜKEMMELLiYETÇi
Stopere bakıyoruz. Gökhan Töre’nin ayrılmasından sonra Aras Özbiliz geldi. Stoper ve santrafor mevkisine arıyoruz. Cenk Tosun’a karakteri ve oyunculuğu itibariyle önemli oyuncu. Cenk Tosun’a rekabet yapacak oyuncu arıyoruz.◊ Şenol Güneş ile devamlı görüşüyoruz. Mükemmeliyetçi bir adam ve öyle de bir teknik direktör Bazı eksikliklerin tamamlanmasını istiyor. Hocamızın adamlığı, duruşu müthiş. Liderlik öyle bir şey.

SADECE TÜRKİYE DEĞİL HER YERDE TERÖR VAR
“Ülkemizde olağanüstü bir durum var. Süreç bitmiş değil. Dünyanın her yerinde terör olayları yaşanıyor.”

TÜRKİYE’nin yaşadığı olağanüstü durum ve darbe girişimi hakkında da konuşan Orman, şunları söyledi...◊ Esasen sadece Türkiye değil, Dünya’nın her yerinde terör var. Çok ahlaksız bir dünyada yaşıyoruz. Transfer yapmak istediğimiz oyunculara telefon edip “Türkiye kötü şeyler yaşıyor” diyenler var.◊ Mario Gomez’de bu şartları sürerek takımdan ayrıldı. Umarım bu durumdan Türkiye en yakın zamanda kurtulacak. Hepimiz açısından şok bir süreç yaşıyoruz. Bu süreç tamamı ile bitmiş değil.

 

Yorumlar | 0
üye profil