Eski G.Saraylı futbolcuya 1 yıl futboldan men cezası!

Sunderland'e imza atan Eboue daha maça çıkamadan ceza yedi. FIFA oyuncunun eski menajerine borcundan dolayı futboldan men kararı verdi.

Yayınlanma Tarihi: 31.03.2016 12:53
Değiştirme Tarihi: 31.03.2016 13:39

Galatasaray'ın eski futbolcusu Emmanuel Eboue, futboldan men cezası aldı. Sarı-kırmızılılarda kadro dışı bırakıldıktan sonra 1 yıl B takımıyla idmanlara çıkan ve ardından geçtiğimiz günlerde Sunderland'e imza atan Fildişi Sahilli futbolcuya FIFA tarafından 1 yıl men cezası verildi.

 

Öderse ceza kalkacak

 

Yıldız futbolcunun eski menajerine olan borcu nedeniyle 1 yıl futboldan men edildiği duyuruldu. Ancak oyuncunun bir yıllık süre zarfı içerisinde yüklü miktarda olduğu belirtilen borcu ödemesi durumunda cezanın kalkacağı bildirildi.

 

Önceki kararlara uymadı

 

Aynı konuyla ilgili 2013'te FIFA'nın ilgili komitesi bir karar vermiş, menajer Sebastien Boisseau'ya olan borcunu ödemesine hükmetmişti. Ancak bu kararın gereğini yerine getirmeyen futbolcu için 2014'te yeni bir karar daha verilmiş ve Eboue'ye 30 bin İsviçre Frangı para cezası kesilmiş ve borcun ödenmesi istenmişti.

 

Eboue CAS'a da gitmişti

 

Ardından Boisseau oyuncunun men edilmesi talebiyle dava açtı. Buna itiraz eden Emmanuel Eboue CAS'a başvurdu. Ancak CAS oyuncunun itirazını haksız buldu ve FIFA Disiplin Kurulu'nun verdiği 1 yıllık men cezası onaylanmış oldu.