Eski G.Saraylı Bruma, adım adım Beşiktaş'a doğru...

Sergen Yalçın yönetiminde şampiyonluğa ulaşan ve Şampiyonlar Ligi'nde de iddialı bir görüntü çizmek isteyen Beşiktaş, transfere hız verdi. Kanatlarını güçlendirmek için çalışmalara başlayan Siyah Beyazlılar, gündemine Galatasaraylı eski yıldız Bruma'yı almıştı. Beşiktaş, Bruma'nın menajeriyle İstanbul'da transfer için masaya oturdu. 

Yayınlanma Tarihi: 13.07.2021 10:24
Değiştirme Tarihi: 13.07.2021 10:24
Eski G.Saraylı Bruma, adım adım Beşiktaş'a doğru...

Transfer çalışmalarını dört koldan sürdüren Beşiktaş, Bruma'nın transfer sürecinde de belirleyici bir noktaya geldi. Bruma'nın PSV Eindhoven'den ayrılarak Türkiye'ye dönmek istemesini fırsata çevirecek olan Beşiktaş, Portekizli futbolcunun menajeri Catio Balde ile 12 Temmuz Pazartesi günü saat 17:00'de kulüp binasında görüşmelere başladı.

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ tarafından İstanbul ayağı yürütülen transfer projesinde, Bruma'nın menajeri ile Pazartesi yapılan görüşmelerin ardından yeni bir yol haritası çizilecek.

Bruma ile ekonomik şartlarda da anlaşması beklenen Beşiktaş, PSV Eindhoven ile de Erdal Torunoğulları vasıtasıya görüşmelerini sürdürüyor.

Bruma'yı satın alma opsiyonu ile kiralamak isteyen Beşiktaş, satın alma opsiyonunun zorunlu olmaması konusunda PSV Eindhoven'i ikna etmek için çalışıyor. PSV, Bruma için 4 milyon euroluk zorunlu satın alma opsiyonunu sözleşmeye koymak istiyor ancak Beşiktaş, bu opsiyonu tamamen ortadan kaldırmak istiyor.

2013'te Galatasarayir'a 13 milyon Euro'ya transfer olan Bruma, 2015'te Sociedad'a 1.9 milyon Euro'ya kiralanması sonrasında 2017'de Leipzig'e 15 milyon Euro'ya gitmişti. 2019'da ise PSV, yıldız oyuncuyu 12 milyon Euro karşılığında renklerine bağlamıştı. (Fotomaç)