Eski Galatasaraylı Hajrovic'in zor günleri

Eski Galatasaraylı Hajrovic'in zor günleri

Galatasaray'dan ayrılışı olay olan Izet Hajrovic zor günler yaşıyor. Bosna-Hersekli oyuncu Werder Bremen'de kadro dışında kaldı ve üçüncü lig takımına yollandı.

Galatasaray'da Roberto Mancini'nin teknik direktör olduğu 2013/14 sezonunun devre arasında büyük umutlarla 3.5 milyon euroya transfer edilen Izet Hajrovic, olaylı bir şekilde sarı kırmızılı kulüpten ayrılıp Almanya Bundesliga takımlarından Werder Bremen'in yolunu tutmuştu.

Beklenen patlamayı bir türlü yapamayan Bosna-Hersekli futbolcu Werder Bremen'in oyuncu sayısını azaltma projesinin sonucunda Werder Bremen II (U23) takımına yollandı. Kadrosundaki şişkinliği azaltıp, oyuncu sayısını 23'e düşürmek isteyen kulüp birçok futbolcusunu Almanya 3. Ligi'ndeki ikinci takımına yollamaya karar verdi.

Sportif direktör konuyla ilgili konuştu
Konuyla ilgili konuşan Werder Bremen sportif direktörü Frank Baumann, "Olayı bu kadar dramatikleştirmeyin. 3. Lig de gayet güzel bir platform" ifadelerini kullandı. Izet Hajrovic'in bundan sonra birinci takıma çıkmasının zor olduğu, kulüp bulamaması halinde üçüncü ligde forma giyeceği öğrenildi.

Türk pasaportu alması gündeme gelmişti
İsviçre ve Bosna-Hersek pasaportu olan İzet Hajrovic, verdiği bir röportajda Bijelo Poljeli olduklarını belirterek; "İkinci Dünya Savaşı sırasında, ailem Makedonya'nın Prilep köyünden kaçarak Türkiye'ye sığındı. Babam Saffet ve annem Zilka, 80'li yıllara kadar Türkiye'de yaşadı. 80'lerde Saraybosna'ya ve daha sonra 1987'de İsviçre'ye geçti" açıklamasını yaptı.

Müslüman kökenli olan Izet Hajroviç'in saha içerisinde iki önemli uğuru var. Bosnalı oyuncu her maçta sahaya sağ ayağını basarak ve Fatiha duasını okuyarak çıktığını ülke basınına verdiği röportajında dile getirdi. Sancak kökenli olan genç oyuncunun ailesinin kökenleri Osmanlı topraklarına kadar uzandığı için TFF'nin de genç isme Türk statüsü vermesi bekleniyordu ama olmadı. Ayrıca Izet Hajrovic, bir zamanlar Galatasaray'da forma giymiş ve ailesi Boşnak olan Sercan Yıldırım ile uzaktan akrabadır.

Görüntülenme : 789 Güncelleme Tarihi: 10/09/2016 13:28:09
Yayınlanma Tarihi: 09/09/2016 12:00:26

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin