Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Yanal'a Pandev ile Dzemaili sorulunca öyle bir cevap verdi ki!

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Napoli maçı öncesi iddialı konuştu: "Sahada kazanmak için her şeyi yapacak takım göreceksiniz"

18.02.2015 15:01

Napoli'nin futbolu çok seven bir ilde olduğunu söyleyen Yanal, "Rakibimizin hedefinin farkındayız. Elbette ki güçlü, deneyimli bir takım. Her zaman her şeyin mümkün olması, biz de iki aşamadan ilkini kendi evimizde oynayıp iyi bir sonuçla rakibimize misafir olmaya gideceğiz. Güzel bir oyunla turu geçen biz olmak istiyoruz" dedi."Trabzon'daki ve Napoli'deki stratejiniz ne olacak?" sorusuna Yanal, "Bu tür maçların çok karmaşık stratejileri olmuyor. Statü belli. Kendi evinizde yediğiniz gol sizin için büyük dezavantaj. Rakip sahadaki bir gol de sizin için avantaj. En büyük strateji kazanmak ve hatta gol yemeden kazanmaktır" yanıtını verdi.

"Seyirciye keyif vermeliyiz""Trabzon'a sezon başından beri 30'a yakın oyuncu gelmesine rağmen hala kadro sıkıntısı var, bu biraz ironi değil mi?" yorumu üzerine Ersun Yanal, "Şu anda tartışılacak bir konu değil; ama kadroda sıkıntı olduğu gerçek. Sakat ve cezalılar, UEFA listesine yazamadığımız isimler var. Şu anda kavgaya değil, maça kitlenmemiz gerekiyor. Her müsabakaya hazırlanırsınız. 'Buna hazırlandık, şuna hazırlanmadık' diyemezsiniz. Oyuncuların kendini hazır tutması gereken süreçteyiz. Bu bir takım oyunu. Sonuçta takımdaki her oyuncu da hazır olmak zorunda. Oyuncuların da hazır olduğunu düşünüyorum. Maça çıkıyorlar üç tane sonuç var. Üç sonuç da doğal sonuç. Futbol oynuyoruz. Güçlü bir takımla oynuyoruz. Seyircimize iyi bir mücadele izletmek istiyoruz; çünkü onların nasıl bir futbol istediklerinin hepimiz farkındayız. Sonuç ne olursa olsun o futbolu izleyecek seyirciye keyif vermeliyiz" " ifadelerini kullandı. "Kazanmak için her şeyi yapacağız""Trabzonspor'un Napoli karşısındaki artıları ne olacak?" sorusuna ise Ersun Yanal şu yanıtı verdi, "Hazırlık maçları değil ciddi maçlar oynuyoruz. Takımda da ciddi oyuncular var. Başarı ve başarısızlıklar tartışılır, kazanmak için sahaya çıkacağız. Oyuncuları ve oyunu burada tartışmanın zamanı değil. Yarınki maçı tartışacaksak sahada kazanmak için her şeyi yapacak bir takım göreceksiniz."Tekrar Napoli'yi değerlendiren Yanal sözlerine şöyle devam etti, "Napoli çok güçlü bir ekip ve ve nasıl oyuncularla kurulu olduğunu biliyoruz. Napoli'yi analiz etmek hepimizin yapabileceği bir şey. Çok alternatifli bir takım, hem ligde hem de kupada ayrı takımlarla oynuyorlar. 2013'ten beri aynı teknik direktörle çalışıyorlar. Deneyimli bir takım. Takım oyununu oynayan takımlara yapacağımız hamleleri biliyoruz."Napoli'nin hücum futbolunu sevdiğinin hatırlatılması üzerine de Yanal, "Savunma takım halinde yapılıyor. Takım halinde savunma yapıldığında bunun üstesinden geliriz. Yarın farklı bir maç olacak ve takım halinde savunma yaptığımızda bunun üstesinden geleceğimizi düşünüyorum" ifadelerini kullandı. "Pandev ile Dzemaili'yi göremedik"Süper Lig'de liderle aralarında 14 puan fark olduğu ve kupadan da elenmeleriyle ilgili de Ersun Yanal, "Tek bir hedefimiz yok. İki hedefimiz var. İki tane maçımız var. Sonra ligde oynayacağız. Baskı oluşturuyor mu? Her mücadele turnuva baskı oluşturuyor. Ancak iyi yönetirseniz  zevkli olur. Hedefimiz devam ediyor. Benim aldığım dönemden bu yana iki kırılan maç vardı. Onun dışındakilerde iyi olduğumuzu düşünüyorum. Şimdi Avrupa'da alacağımız maçlarla önümüze bakmayı düşünüyoruz" diye konuştu.İtalya'dan gelen Pandev ve Dzemaili gibi oyuncular İtalya ile Türk futbolunu birleştirdiler mi? sorusuna Yanal, "Çok fazla göremedik onları. Onun dışında İtalyan teknik adamların bize katkısı olduğunu yüzde yüz düşünüyorum" yanıtını verdi.
Yorumlar | 0
üye profil