Ersun Yanal’dan maç sonu ‘stres’ itirafı!

Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal, 2-1 kazanılan Sivasspor mücadelesini değerlendirdi.

Yayınlanma Tarihi: 15.03.2019 23:38
Değiştirme Tarihi: 15.03.2019 23:38
Ersun Yanal’dan maç sonu ‘stres’ itirafı!

Yanal, golü yedikten hemen sonra gol atmak için baskı kurmalarının iyi olduğunu ancak birçok konuda stresin kendilerini engellediğini bildiklerini belirtti ve "Bu stresin bizi ne kadar engelleyeceğini de biliyorduk. Gol yedikten sonra atma çabası olması güzeldi. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Taraftarımızın desteğinden kızgınlığına kadar hak veriyorum. " dedi.

Ersun Yanal'ın maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalar şu şekilde:

İyi oynadığımız maçlar var bazılarını son dakikada kaybetmiştik. Bu stresin bizi ne kadar engelleyeceğini de biliyorduk. Gol yedikten sonra atma çabası olması güzeldi. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Taraftarımızın desteğinden kızgınlığına kadar hak veriyorum. Geri dönüşümüzde pay sahibiydiler. Kazandık. Bu iki haftalık süreç bize iyi gelecek. Bundan sonra kazanarak gitmek tek hedefimiz.

Bulunduğumuz yer Fenerbahçe'nin hiç alışık olmadığı bir yer. Bu stres yaratacak. Başakşehir ve ondan önceki Beşiktaş maçında olduğu gibi kazanmak üzereyken kaybettiğimiz dakikalar var. bunlar hep birike birike geliyor. Bundan deneyim kazandık. Planlı bir şekilde gidiyoruz. Bazen bu planlar tutmuyor ama doğruları yaptığımızı biliyoruz.