Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Ersun Yanal'ın özel jokeri

Ersun Yanal'ın özel jokeri

Bordo-mavililerin sürpriz transferi Suk Hyun-jun, Ersun Yanal’ın önemli kozlarından biri olacak. Güney Koreli forvet, hücum hattında her yerde kullanılacak.

12.08.2016 03:02

CELAL UMUT EREN
Transferin hızlı takımı Trabzonspor’da 1 yıllığına Porto’dan kiralanan Suk Hyun-jun, şimdiden heyecan yarattı. 25 yaşındaki golcü, Ersun Yanal’ın planlarında ciddi anlamda yer buldu.

Scoutların takibi ile transferi gerçekleştirilen Güney Koreli forvet, gelecek sezon hücum hattında her yerde görev yapacak. Muhammet Demir’i takımdan kesmek istemeyen Ersun Yanal’ın, Suk ile hücum bölgesini tamamlaması bekleniyor.

Özellikle atağa yatkın bir takım oluşturmak isteyen Yanal’ın 4-3-3 ve 4-2-3-1 sisteminde Muhammet’i Demir’i merkezde, Suk’u ise kanatlarda tamamlayıcı forvet gibi kullanması düşünülüyor. Böylelikle tecrübeli teknik adamın sisteminde Güney Koreli ismin joker gibi kullanılması amaçlanıyor.

Top tekniği yüksek olan ve son vuruşlarda etkili görüntüsüyle dikkat çeken Suk Hyun-jun, olimpiyatlarda da yıldızlaştı. Güney Kore ile 3 maçta forma giyip 3 gol kaydeden yıldız golcü, bordo-mavililerin yüzünü güldürdü.

Başarılı performansı nedeniyle Trabzonspor’a katıldığında direkt formayı alması hedeflenen Suk, kısa sürede beklentileri artırdı. Öte yandan, Porto’nun özellikle 1 yıllık kirada direttiği, golcü oyuncunun potansiyelinden dolayı elden kaçırmak istemediği bildirildi.

Resmi açıklama
Bordo-mavili kulüp, Güney Koreli Hyun-Jun Suk’un kiralık transferi konusunda Porto Kulübü ve oyuncuyla anlaştığını borsaya bildirdi. Trabzonspor, 1 yıllık kiralık olarak anlaşmaya vardığı oyuncu için Porto Kulübü’ne 750 bin euro, futbolcuya da 1 milyon euro garanti ücret ödeneceğini duyurdu.

Yorumlar | 0
üye profil