Ersun Yanal'ın hedefinde Bruma var!

Ersun Yanal'ın hedefinde Bruma var!
Yayınlanma Tarihi: 01.04.2019 17:45 | Değiştirme Tarihi: 01.04.2019 17:45

Kötü bir sezon geçiren Fenerbahçe, önümüzdeki sezonun transfer çalışmalarına şimdiden başladı.

Kafasındaki takımı yaratmak adına transfer listesi için ince eleyip sık dokuyan Ersun Yanal sürpriz bir ismi listesine aldı.

Bir kanatta Moses'ı oynatmayı düşünen Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal diğer kanat için ise Galatasaray'ın eski futbolcusunu kadrosunda görmek istiyor.

Maliyeti düşük ya da kiralık isimleri gündemine alan Fenerbahçe, Galatasray'ın eski yıldızı Bruma'yı da sürpriz bir şekilde listeye dahil etti.

Hücum gücü yüksek, süratli ve baskılı oynayacak bir takım oluşturmak isteyen Ersun Yanal, RB Leipzig'li kanat oyuncusunu istedi.

Yönetim bu isme sıcak bakınca sportif direktör Comolli, 24 yaşındaki Bruma'yı kiralamak için temaslara başladı.

Galatasaray'ın 2013 yılında 13 milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna kattığı Bruma, Portekiz'in Sporting Lizbon takımında yetişti.

Sporting Lizbon altyapısında çeşitli yaş gruplarında forma giyen Bruma, A takıma çıktıktan sonra Lizbon ekibinde 13 maçta görev aldı ve 1 gol 4 asistlik performans sergiledi.

Ardından Galatasaray'a transfer olan Bruma, Galatasaray'da 2 sezonda 48 maçta forma giydi ve 4 gol 4 asistlik performans sergiledi.

Galatasaray'da geçirdiği iki sezonun ardından İspanyol ekibi Real Sociedad'a kiralık olarak transfer olan Portekizli, La Liga ekbiyle çıktığı 33 maçta takımına 3 gol 1 asistlik katkıda bulundu.