Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Ersun Yanal'ın Fenerbahçe planı!

Ersun Yanal'ın Fenerbahçe planı!

Trabzonspor'da teknik adam Ersun Yanal, Feberbahçe maçı öncesi hem kadroyu hem de taktiği belirledi.

25.12.2016 09:52

Trabzonspor’da teknik direktör Ersun Yanal, tek bir konuya dikkat çekiyor: Disiplin. Skor ne olursa olsun aynı konsantrasyonla maça devam etmeleri gerektiğini söyleyen Ersun Yanal, “Tribünler aceleci olabilir gol için. Ama biz atmosferden etkinlemeden, disiplinli şekilde oynamalıyız. Galatasaray maçını böyle kazandık. Beşiktaş ve Başakşehir maçlarında da skoru bulsak kazanırdık. Oyun anlamında iyiydik. Sizden bu karşılaşmalardaki disiplini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’nin orta sahada Mehmet Topal ve Josef ikilisini oynatacağı düşünülürken, Trabzonspor merkezi yine üçlü şeklinde kuracak. Okay ve Onazi’nin önünde Mehmet Ekici görev yapacak. Ekici’den sık sık top almasını isteyen Ersun Yanal, güçlü bir orta alan kurgusuyla rakibi bunaltmayı planlıyor. İleride N’Doye gol arayacak, kanatlarda Yusuf ve Castillo olacak. Bero cezalı. Savunma dörtlüsü de büyük ölçüde netleşti. Zeki Yavru-Durica-Uğur-Mustafa Akbaş şeklinde defansın oluşması bekleniyor. 

Teknik direktör Ersun Yanal, Fenerbahçe’nin etkili kanat oyuncuları Lens ve Volkan Şen’e özel önlem alıyor. İki futbolcunun hızlı ataklarla savunmaları yorduğunu tespit eden Yanal, sadece Zeki ile Mustafa Akbaş’a değil, önlerinde oynayacak Castillo ile Yusuf Erdoğan’a da görev verdi. Yusuf ve Castillo sık sık savunmaya gelecek ve Fenerbahçe’nin kanat oyuncularını karşılaşayacak. Aynı zamanda Uğur Demirok da Moussa Sow’a yakın oynayacak, rakibine göz açtırmayacak.

Trabzonspor-Fenerbahçe maçında hakem Ali Palabıyık düdük çalacak. Son yıllarda ezeli rakiple oynanan maçlarda hakem hep çok konuşulmuştu. Bordo-Mavili takımın teknik heyeti artık bunun önüne geçmek istiyor. Ersun Yanal’ın yardımcıları maçın stres düzeyinin yüksek olacağını oyunculara sık sık hatırlatırken, “Gereksiz itirazlar, stadı gerecek işler olmasın. Bu bizim aleyhimize olur. Sakin kalın ve sadece oyuna odaklanın” telkininde bulunuldu.

Yorumlar | 0
üye profil