Ersun Yanal'dan Rizespor-G.Saray maçına gönderme! "Futbolumuz adına kapkara bir geceydi"

Fenerbahçe'nin Akhisarspor'u 2-1 yendiği maçın ardından konuşan teknik direktör Ersun Yanal, Galatasaray'a gönderme yaparak, "Türk futbolu için kapkara bir gece" şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi: 12.05.2019 12:48
Değiştirme Tarihi: 12.05.2019 12:48
Ersun Yanal'dan Rizespor-G.Saray maçına gönderme! 'Futbolumuz adına kapkara bir geceydi'

Akhisarspor'u 2-1 yenen Fenerbahçe'de gündem Rizespor-Galatasaray karşılaşmasıydı. Başkan Ali Koç ve 2. Başkan Semih Özsoy'dan sonra Ersun Yanal da hedefine sarı kırmızılı kulübü oturttu. Maçta tartışılan hakem hatalarına gönderme yapan Ersun Yanal, "Öncelikle Emre Akbaba, hepimizi üzen bir sakatlık yaşadı. Çok üzgünüm. Geçmiş olsun. Futbolumuz adına da kapkara bir geceydi. Türk futboluna da geçmiş olsun. Çok yazıp çizlenler var. Yorumları okudum. Yorumumu yaptım, geçmiş olsun. Artık tedavi edilir mi, nasıl olur bakacağız." ifadelerini kullandı.

Ersun Yanal, Galatasaray'la Kadıköy'de 1-1 berabere kaldıkları derbi maçtan sonra, "Belki de Galatasaray'ı şampiyonluktan ettik." sözlerinin hatırlatılması üzerine, şunları kaydetti: "O konuya bir kez daha irdelerseniz çok net anlaşılıyor. Hiçbir takım bizi ilgilendirmiyor. Biz hiçbir takımın buradan elini kolunu sallayarak puan alamayacağını söyledik. O takıma da vermedik. Ne olacağına o takımın maçları belirler." şeklinde cevap verdi.