Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Ersun yanal'dan mağlubiyet sonrası açıklama!

Ersun yanal'dan mağlubiyet sonrası açıklama!

Osmanlıspor mağlubiyeti sonrası açıklamalarda bulunan Ersun Yanal, emekleyen bir takım olduklarını ve kısa sürede ayağı kalkmaları gerektiğini ifade etti.

11.09.2016 21:05

Yanal, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Türkiye'nin en  iyi hücum yapan takımlarından birine karşı oynadıklarını söyledi.

Ersun Yanal konuşmasına şöyle devam etti:
"Top kaybı yaparak oyunun avantajlı olabileceğimiz yerinde geriye  düştük. Önde etkisiz olduk. Rakibin istediği oldu. Oldukça yaslanarak oynadıkları  için rakibin dediği oldu. Bir taraftan da istediğimiz, arzu ettiğimiz oyun  kalitesini ortaya koymak adına yaptığımız çabanın daha hızlı geriye gelmesi  gerekiyor. Emekleyen bir takımız. Süreci hızlandırmak için ayağa  kalkmamız  gerekiyor. Devreye kadar böyle gideceğiz ve bu oyuncularla gideceğiz."

Ersun Yanal, oyuncuların performanslarının da yükselmesini gerektiğini belirterek şunları kaydetti:
"Ofansif gücümüzü bugün daha çok ayağa kaldıracak teşebbüsü, cesareti  oyuncularımızdan beklerdim. Bunu yapabilecek kalitede oyuncularımız var.  Önümüzdeki haftalarda artık bunu kullanıp en iyi şekilde süreci hızlandırmamız  gerekiyor. Bu zor bir süreç. Bu dönemde zorluklara karşı hepimiz durmak  zorundayız. Bunlar olacak ama bu takımın gereklerini ve eksiklerini çok iyi  biliyoruz."

Trabzonspor'un mali yapısına uygun olmayan transfer yapmayacaklarını  da ifade eden Yanal, "En iyi şekilde iyileşip belli bir noktaya gelecek takım yaratacağız. Sayın başkanın vermiş olduğu beyanatlara istinaden şu anda oldukça  fazlasıyla mali iyileşmeler var. Bu iyileşmelerin devamını, sürekliliğini biz  takımdaki sonuçlarla almak zorundayız. Bunun için bize biraz toleranslı  davranırsanız geleceğin iyi olacağını düşünüyorum" dedi.

Yorumlar | 0
üye profil