Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Erol Yarar'dan tüm federasyonlara çağrı!

Erol Yarar'dan tüm federasyonlara çağrı!

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yabancı medya organlarında Türkiye hakkında yayınlara dikkat çekip, tüm spor federasyonlarına 'uluslararası aksiyon' çağrısında bulundu.

09.08.2016 17:47

Yazılı bir açıklama yaparak 15 Temmuz darbe girişimi ve spor federasyonlarına düşen görevlerle ilgili düşüncelerini anlatan Erol Yarar, şöyle dedi:

"Ülkemizde gelişen olaylar uluslararası arenada farklı şekilde aktarılmaktadır. Türkiye Kayak Federasyonu olarak, bu dezenformasyonu ortadan kaldırabilmek amacıyla bir spor Sivil Toplum Kuruluşu (STK) olarak etkin olmak ve destek vermek istedik. 

Almanya, Avusturya, ABD vb tüm kayak federasyonlarına ve işbirliği içinde olduğumuz Fischer, Head gibi önemli kurumlara yazılı ve sözlü olarak, 15 Temmuz tarihinde yaşanılmış olan kalkışma eyleminin; halkımızın demokrasiye olan güçlü inancı ve göstermiş olduğu karşı direnç sayesinde başarısızlıkla sonuçlandığını doğru bir şekilde aktarmak istedik. 

TÜM FEDERASYONLAR HAREKETE GEÇMELİUluslararası kurumlardan, ülkelerindeki hükümet yetkililerine ve medya mensuplarına doğru bir şekilde aktarmalarını istedik. Türk halkının demokratik düzeni koruyabilmek için cansiperane bir mücadele vermiş olduğunu ve tüm dünyada etkin bir şekilde duyurulması için aksiyona geçmemiz gerektiğini düşündük. Tüm spor federasyonlarına ivedilikle uluslararası aksiyona geçmeleri için çağrıda bulunuyorum.

Milletimizi bu vesile ile bir kez daha canı pahasına göstermiş olduğu kahramanca mücadelesi sebebi ile kutluyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Dirlik, birlik ve beraberliğimizin devamını en kalbi duygularımla temenni ediyorum."

Yorumlar | 0
üye profil