Erman Kunter: Bütçe şeffaf olacak, kadın basketbolunu kadınlar yönetecek

TBF Olağan Seçimli Genel Kurulu öncesinde adaylığını açıklayan Erman Kunter, projelerine değindi. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Kunter, önemli ifadeler kullandı.

Yayınlanma Tarihi: 28.09.2021 13:07
Değiştirme Tarihi: 28.09.2021 13:07
Erman Kunter: Bütçe şeffaf olacak, kadın basketbolunu kadınlar yönetecek

Sosyal medya aracılığıyla görüşlerini paylaşan Kunter, şu ifadeleri kullandı:

"Türk Basketbolunu hak ettiği marka değerine kavuşturmak için hazırlık yaptığımız projelerimizden öne çıkan başlıkları paylaşmak isterim;

-Türkiye Basketbol Federasyonu’nun bütçesi şeffaf olacak. Yönetimin tüm harcamaları açık denetime tabii olacak ve kamuoyu ile paylaşılacak.

-Merkez Hakem Kurulu'nu yeniden yapılandıracağız. Profesyonel hakemlik şartlarının sıkıntılarının farkındayız. Bu şartları hakemlerimizin lehine düzenleyeceğiz. Hakemlik kurumu ile basketbol camiası arasındaki bozulan güveni yeniden sağlayacağız.

-Türkiye’de kadın basketbolunun altın çağını yaşatan jenerasyon ile el ele vererek Potanın Perileri'nin yeniden kürsülerde yer alacağı bir yapılanma planladık. Kadın basketbolunu bundan böyle kadınlar yönetecek.

-Antrenör eğitimlerini tüm Anadolu’da yaygınlaştıracağız.

-Kulüp gelirlerimiz arttırılacak.

-Lisanslı basketbolcu sayısını ve buna bağlı olarak da kulüp sayılarını arttıracağız.

-Alt yapıların geliştirilmesi en önemli önceliklerimizden birisi.

-Kadın ve Erkek Ligler Direktörleri kulüpler tarafından seçilecek.

Diğer projelerimizin başlıklarını önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağım. Sonunda bizimle beraber basketbol kazanacak."