Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Erkan Zengin'in menajerinden itiraf

Fenerbahçe ve Trabzonspor arasındaki Erkan Zengin transferi için oyuncunun menajeri, "Neler olduğunu ben de bilmiyorum" itirafında bulundu.

14.01.2015 14:36

Eskişehirsporlu Erkan Zengin'in menajeri Patrick Mörk, son gelişmelerin ardından açıklamalarda bulundu. İsveç basınına konuşan FIFA menajeri, yaşananların kendisini de şaşırttığını itiraf ederek, "Dürüst olmak gerekirse neler olup bittiğini ben de bilmiyorum" dedi. Son olarak dün Trabzonspor oyuncu ve kulübüyle görüştüğünü açıklamış, Erkan ise Fenerbahçe kararında ısrar ettiğini söylemişti.Mörk şöyle devam etti: "Bu iş ne olacak bilemiyorum. Şu aşamada ben de şöyle veya böyle olacak diyemiyorum. Erkan'ın Trabzonspor'a karşı hiçbir şeyi yok. Daha önce Eskişehir'de birlikte çalıştıkları teknik direktör Ersun Yanal'a büyük saygı duyuyor".İsveçli menajer, "Erkan Trabzonspor'a yakın mı?" sorusunu ise "Bununla ilgili yorum yapamam" diyerek yanıtlamamayı tercih etti.     

Erkan Zengin'den açıklamaRadyospor'dan Özgür Sancar'ın edindiği bilgiye göre ise Erkan, "Trabzonspor'a saygım var; hiçbir önyargı beslemiyorum. Ersun Yanal hocamı seviyor ve sayıyorum. Ama ben Fenerbahçe'ye söz verdim. Verdiğimi sözden geri adım atmak istemiyorum" dedi. "Bana verilen sözler yerine getirilmedi"Tecrübeli orta sahanın bir başka sorunun ise kulübü Eskişehirspor'da, başkan Mesut Hoşçan'ın sözleşmesini feshetmek konusunda verdiği sözü yerine getirmediğini düşünmesinden kaynaklanıyor.Hoşçan'la bir konuşma yapan Erkan, 800 bin euro tutarındaki alacağından vazgeçmek, ayrıca 500 bin euro bonservis ücreti getirmek karşılığında sözleşmesinin feshi konusunda anlaşma sağlamıştı. Fakat tecrübeli oyuncu bu işlemin imza atılması için belirlenen günde toplantıya gelemeyince, Eskişehirspor yönetimi, oyuncunun TFF'ye yaptığı başvuru nedeniyle, alacaklarını yatırıp oyuncunun serbest kalmasını engellemişti.Erkan ise "Benim söz vermiştim, neden sözleşmeme fesih etmediler. Bu durumda ben de onların istediğini yapmam" diyerek, Trabzonspor'a gitmeyi reddetmişti.  Mesut Hoşçan, daha önce yaptığı açıklamada Erkan konusunda Trabzonspor'la her konuda anlaştıklarını duyurmuştu.Tüm bu gelişmelerden sonra öyle anlaşılıyor ki, Erkan Zengin'in transferi son gününe kadar belirsizliğini koruyacak. 
Yorumlar | 0
üye profil