Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Ericsson, F1'deki geleceğinin kesinleşmesini istiyor

Ericsson, F1'deki geleceğinin kesinleşmesini istiyor

2017'de büyük olasılıkla Sauber'da kalacağını düşünen Marcus Ericsson, geleceğinin en yakın zamanda kesinleşmesini istiyor.

14.10.2016 14:09

2017'de Sauber'da kalmak isteyen Marcus Ericsson, F1'deki geleceğinin en yakın zamanda belirlenmesini istiyor.

İsveçli pilot, potansiyel bir anlaşma için Eylül ayında birkaç takımla konuştuğunu ancak büyük ihtimalle Sauber'da kalacağını açıkladı. Sauber'in 2017 pilotları henüz kararlaştırılmış olmasa da, geleceği hakkında vereceği karar için herhangi bir zaman aralığı olup olmadığı sorulduğunda, Ericsson:"Hayır, yok." dedi.

"Durumun en yakın zamanda kesinleşmesini umuyorum çünkü böyle olursa işime odaklanmam daha kolay olur. Son birkaç yarışın benim için iyi geçtiğini ve bunun da yerimizi korumaya yardımcı olacağını düşünüyorum."

"Burada kalmak için iyi bir şansım olduğunu hissediyorum fakat diğer takımlarda da boş yerler var. Menajerimin takımlarla iletişimi kesmediğini biliyorum ancak büyük olasılıkla Sauber'da kalacağımı düşünüyorum."

Sauber'in 2017 aracı hakkında fikri sorulduğunda, Ericsson araç hakkında bir fikri olmadığını zira takımdaki geleceğinin kesin olmadığını söyledi.

"Pek fazla görme şansım olmadı. Takımın araç üzerinde çok çalıştığını düşünüyorum ancak henüz anlaşma imzalamamış olduğum için herhangi bir şey göremiyor olabilirim."

Yorumlar | 0
üye profil