Erdinç Sözer kimdir? Fenerbahçe'nin yeni teknik direktör yardımcısı Erdinç Sözer'in kariyeri

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktör yardımcısı Erdinç Sözer'in kim olduğu, birçok futbolseverin merak edip araştırdığı konular arasında yer almaya başladı Uzun yıllar boyunca Bundesliga’da görev yapan antrenör Erdinç Sözer, Fenerbahçe'de teknik direktör Emre Belözoğlu'nun yardımcılığı yapacak. Peki, Erdinç Sözer kimdir? Hangi takımları çalıştırdı?

Yayınlanma Tarihi: 31.03.2021 14:59
Değiştirme Tarihi: 31.03.2021 14:59
Erdinç Sözer kimdir? Fenerbahçe'nin yeni teknik direktör yardımcısı Erdinç Sözer'in kariyeri

Fenerbahçe, uzun yıllar boyunca Bundesliga’da görev yapan antrenör Erdinç Sözer'i teknik kadrosuna kattı. Emre Belözoğlu'nun yardımcılığını yapacak olan Erdinç Sözer'in kim olduğu, kariyeri ve hayatı hakkında bilgiler merak ediliyor. Peki, Erdinç Sözer kimdir? Hangi takımları çalıştırdı?

Fenerbahçe'nin yaptığı resmi açıklama

Uzun yıllar boyunca Bundesliga’da görev yapan antrenör Erdinç Sözer, Fenerbahçe teknik ekibine katıldı. 52 yaşındaki çalıştırıcı, daha önce Almanya'da Hamburg, Stuttgart, Bayer Leverkusen, Wolfsburg ve Greuther Fürth gibi takımlarda yardımcı antrenörlük yaptı. Sözer sezonun geri kalan kısmında Teknik Sorumlumuz Emre Belözoğlu’nun yardımcılığını yapacak. Gösterdikleri işbirliği ve anlayıştan dolayı Hertha Berlin Kulübü ve Teknik Direktör Labbadia’ya teşekkürlerimizi sunarız.

Erdinç Sözer kimdir, nereli, kaç yaşında? 

Erdinç Sözer, 11 Temmuz 1968 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. 52 yaşındaki futbol adamı 2003'ten 2021'e kadar ünlü Alman teknik direktör Bruno Labbadia'nın yardımcılığını yaptı. Pro lisans sahibi olan Erdinç Sözer, Almanya'nın meşhur antrenör sistemi Hennes-Weisweiler Akademi'den mezun oldu. Sözer, o dönem zorunlu stajını Fenerbahçe'de yapmıştı. 

Erdinç Sözer hangi takımları çalıştırdı?

2003 yılından beri Bruno Labbadia'nın ekibinde yer alan Sözer, ciddi bir şekilde Bundesliga tecrübesine sahip. Labbidia-Sözer ikilisi sırasıyla; Darmstadt, Greuther Fürth, Bayer Leverkusen, Hamburg, Wolfsburg ve Hertha Berlin'de görev aldı.

Tecrübe ve bilgisiyle ön plana çıkan Sözer, ederasyon antrenörlük kursunu en iyi notla bitiren teknik adamlar arasındaydı. Eddy lakaplı teknik adam, daha önce verdiği röportajlarda hedefinin 3 büyüklerden birini çalıştırmak olduğunu söylemişti.