Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Enes Kanter özür diledi! 2013'teki olay tweet...

Enes Kanter, gündem yaratan 2013'teki mesajı hakkında konuştu: Milli takımın yenildiği maç sonrasında attığım kahkaha mesajı, Türk halkına, milli basketbolculara ya da Türk birine yönelik değildi! Eğer bu yüzden Türk halkını üzmüşsem, buradan herkesten özür diliyorum.

24.12.2015 11:49

NBA’de Oklahoma City Thunder’ın formasını giyen Enes Kanter, ABD temsilcimiz Barbaros Tapan’a önemli açıklamalarda bulundu.

A Milli Takım’da forma giyip giymeyeceğinden tutun, 12 Dev Adam’ın yenildiği bir maç sonrası attığı gülücük tweetine kadar birçok konuya açıklık getirdi. Şimdi söz Enes’te: “Türk halkının görmediği çok şey oldu Milli Takım’da. 2011 yılında Milli Takım’a yabancı yöneticiler getirildi. Ben buna ilk başta çok karşıydım. Çünkü Türk Milli Takımı’nda Türk yöneticiler olması gerekirdi. Kolejde oynadıktan sonra 2011’de milli formayla katıldığım turnuvada kötü performans sergiledim. O dönemki yardımcı antrenörlerimizden birisi medyaya, ‘Enes, NBA’e hazır değil’ diye bir yorum yaptı.. Ve bu yorum, ABD’de büyük yankı uyandırdı. Bu da benim canımı çok yaktı.” 

Yorumlar | 0
üye profil