Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
En büyük rakibim Servet

En büyük rakibim Servet

“Servet çok komplike ve teknik bir sporcu. Spektaküler bir dövüş stili var. Onunla dövüşmek kolay olmayacak. Servet’in finale çıkmasını isterim. Ben kazanamazsam o kazansın!”

15.08.2016 02:11

“Servet çok komplike ve teknik bir sporcu. Spektaküler bir dövüş stili var. Onunla dövüşmek kolay olmayacak. Servet’in finale çıkmasını isterim. Ben kazanamazsam o kazansın!”

En büyük madalya umutlarımızdan birisi olan tekvando dalındaki yıldızımız şüphesiz Servet Tazegül... Servet, henüz 27 yaşında olmasına karşın üst üste 3 olimpiyatta madalya alarak Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu gibi efsaneler kulübüne katılmak için gün sayıyor fakat bunun için önünde ciddi bir engel var. Yeni düzenlemeye göre Rio'da 58 ila 68 kg arasındaki tüm sporcular aynı kategoride mücadele edecek. Bu da bir değil, birçok şampiyon adayının aynı kategoride olması demek. Biz de Servet'i ve mevcut durumu anlatması için Londra'nın altın madalyalı sporcusu ve en büyük rakibi Joel Gonzalez ile bir araya geldik. SABAH'a samimi açıklamalar yapan Joel, Servet'in stilini çok beğeniyor ve kendisi kazanamazsa onun kazanmasını istiyor. İşte Joel'in analizi:ALL-STAR MAÇI GİBİ OLACAK"Londra'da ben de altın aldım ama tekvandoda kategoriler birleşti ve zorlaştırıldı. Farklı bir kategorideyim. Grupta Servet (Tazegül) de dahil çok sayıda şampiyon var. Bizler için zorlu olacak ama seyredenler için de büyük keyif olur. Servet çok komplike ve teknik bir sporcu, dünya ve olimpiyat şampiyonlukları da var zaten. Belçikalı Jaouad Achab da Servet gibi iddialı. All- Star maçı gibi olacak. Servet'in spektaküler bir dövüş stili var ve onunla dövüşmek kolay olmayacak. Buradaki maçlarımız 18 Ağustos'ta başlıyor. Eğer ben kazanırsam da Servet'in finale çıkmasını isterim. Ben kazanamazsam o kazansın!"?PERŞEMBE GÜNÜ TATAMİYE ÇIKACAKBrezilya'da en büyük madalya umutlarımızdan biri olan Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonu milli tekvandocu Servet Tazegül, Rio 2016'da 68 kg'ye tatamiye 18 Ağustos Perşembe günü çıkacak. 17-20 Ağustos tarihlerinde Carioca Arena 3'te yapılacak müsabakalarda Türkiye'yeyi temsil edecek bir diğer sporcu 67 kg da Nur Tatar ise 19 Ağustos Cuma günü sahne alacak.

Yorumlar | 0
üye profil