Emre Mor'un yeni takımı belli oldu...

Emre Mor'un yeni takımı sonunda belli oldu. Adı Inter ve Fenerbahçe ile anılan genç yıldız İspanya'nın Celta Vigo takımı ile anlaştı...

Yayınlanma Tarihi: 29.08.2017 12:03
Değiştirme Tarihi: 29.08.2017 12:03
Emre Mor'un yeni takımı belli oldu...

Uzun süredir adı İnter ve Fenerbahçe ile anılan Milli futbolcu Emre Mor 12.5 milyon Euro'ya İspanya La Liga ekiplerinden Celta Vigo'ya transfer oldu.

Borussia Dortmund'un 20 yaşındaki Türk yıldızı Emre Mor, 12,5 milyon euro'ya Celta Vigo'ya transfer oldu.  Yıldız futbolcu sağlık kontrolü için İspanya'ya gelirken bugün 5 yıllık sözleşmeye imza atacak.

Gece geç saatlerde annesi ve kardeşiyle birlikte Vigo'ya gelen Emre Mor'u kulüp yetkilileri karşıladı.

Celta Vigo'nun en pahalı ikinci transferi

Celta Vigo tarihinin en pahalı ikinci transferi olarak tarihe geçen Emre Mor bugün sağlık kontrolünden geçtikten sonra kendisini 5 yıllığına Galiçya ekibine bağlayan sözleşmeye imza atacak.

Danimarka pasaportuna sahip Türk oyuncunun Haziran 2022'ye kadar İspanyol kulübünün formasını giyeceği öğrenilirken Celta'nın Emre Mor'dan önceki en pahalı transferi 14 milyon euro'yla 2000 yılında transfer edilen Catanha'ydı.  

İşte alacağı ücret...

Emre Mor, Celta Vigo'dan yıllık 2 milyon euro maaş alacak.

Alman basını dün Dortmund'un Celta Vigo'nun teklifini kabul ettiğini yazmıştı. Görüşmelerin haftalarda sürdüğü belirtiliyor.

Görüşmelerin haftalarda sürdüğü belirtiliyor. Emre Mor transfer sezonunun başında Inter'le imza aşamasına gelmiş ancak İtalyan kulübü oyuncunun menajerinin taleplerini mazeret göstererek transferden vazgeçmişti. Bunun üzerine Emre Mor, Muzzi Özcan'la yollarını ayırmıştı.

Muzzi Özcan ise sorunun kendisinden değil Inter kulübünden kaynaklandığı konusunda görüş belirtmişti.  

Özcan dün bir tweet atarak İtalyan basınına Inter Sportif Direktörü Sabatini'ye transferin gerçekleşmememisinin gerçek nedenini sormasını istemişti.