Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Emre Mor'un kırmızı kartı sonrası itiraf!

Emre Mor'un hafifçe ittirmesi sonrası kendini yere atan Langkamp, milli oyuncumuzun kırmızı kart görmesine neden olmuştu. Langkamp'tan maç sonrası itiraf geldi.

15.10.2016 12:43

Almanya 1. Futbol Ligi'nde (Bundesliga) Borussia  Dortmund ile Hertha Berlin arasında oynanan maçta milli futbolcu Emre Mor'un  kırmızı kart görmesine sebebiyet veren Sebastian Langkamp, kararın doğru olmadığını belirterek özür diledi.

Alman basınına konuşan Hertha Berlinli 28 yaşındaki oyuncu Langkamp,  Borussia Dortmund'da forma giyen Emre Mor'un hareketi sonrasında abartılı bir  reaksiyon gösterdiğini kaydetti.

Langkamp, maçtaki atmosferden etkilendiğini ve milli futbolcuya  kırmızı kart verilmesinin ağır bir karar olduğunu vurgulayarak, "Müsabakanın  sıcaklığıyla harekete aşırı tepki gösterdim, özür dilerim. Kesinlikle kırmızı  kart değildi." değerlendirmesinde bulundu.

Borussia Dortmund Teknik Direktörü Thomas Tuchel ise bu konuda bir şey  söylemeyeceğini aktararak, "Pozisyonu gördüm. Langkamp zaten gereken her şeyi  söyledi." ifadelerini kullandı. Emre  Mor, 1-1 berabere biten karşılaşmanın 84. dakikasında kendisini  faulle durduran Sebastian Langkamp'a tepki göstermiş ve rakibini elleriyle itince  kırmızı kartla oyun dışında kalmıştı.

Yorumlar | 0
üye profil