Emre Mor için öncelik sözü aldılar!

Emre Mor için öncelik sözü aldılar!
Yayınlanma Tarihi: 30.03.2017 12:50 | Değiştirme Tarihi: 30.03.2017 12:50

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın ısrarla istediği milli yıldız için bir takımın önde olduğu öğrenildi...

F.Bahçe Başkanı, Altunizade’deki ofisinde bir araya geldiği yıldız futbolcunun menajerine “Eğer Dortmund kiraya verecekse Emre’yi bize getir. Başka kulüplerle görüşme” dedi. Sarı-lacivertli ekip, Emre için menajerinden 'öncelik' sözü alırken genç futbolcuyu çok isteyen Beşiktaş ve Galatasaray ise işi Borussia Dortmund kanalından bitirmeye çalışıyor.

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş arasındaki Emre Mor savaşında deyim yerindeyse her gün yeni bir cephe açılıyor. Önceki gün Fenerbahçe İdari Menajeri Hasan Çetinkaya'nın Türkiye-Azerbaycan U21 takımları arasındaki maçı Emre Mor'un menajeri Muzzi Özcan'la birlikte izlemesinin yankısı sürerken dün de bizzat başkan Aziz Yıldırım devreye girdi. Fenerbahçe Başkanı Yıldırım, yıldız futbolcunun menajeriyle saat 11.00 sularında Altunizade'deki ofisinde bir araya geldi.

Telefon trafiği yaşandı

Görüşmede, Yıldırım'ın "Borussia Dortmund kiralık verecekse Emre'yi bize getir. Başka kulüplerle görüşme. Türkiye'nin en büyük camiası onu bağrına basar, Emre burada çok mutlu olur" dediği, Özcan'ın da elinden geleni yapacağına dair söz verdiği belirtildi. Ancak bu söze rağmen F.Bahçe'nin işi kolay değil. 19 yaşındaki süper yeteneği kapmak isteyen G.Saray ve Beşiktaş boş durmuyor. İki kulübün yetkililerinin, B. Dortmund yöneticileriyle dün yoğun bir telefon trafiği sürdürdüğü belirlendi.

Sportif direktör farklı konuştu

Almanya'da haftalardır Borussia Dortmund'un Emre Mor'u sezon sonunda kiraya vereceği konuşulurken, kulübün sportif direktörü Michael Zorc farklı yönde açıklamalar yaptı. Zorc düzenlediği basın toplantısında, Aubameyang ve Pulisic'e gelen tekliflerle ilgili soruya "Auba giderse Isak; Pulisic giderse Emre oynar. Zaten ikisini de gelecek sene daha çok oynarken göreceksiniz" yanıtını vererek şaşırttı.

'Kiraya verirse vazgeçmiştir'

Almanya'nın Ruhr Nachrichetn gazetesinden Roland Weihrauch, Borussia Dortmund'un Emre Mor'u kiralık verip vermeyeceği konusunda Fotomaç'a şu değerlendirmeyi yaptı: "Dortmund yetiştirici bir kulüptür. Genç oyuncularını kiraya vermez. Ancak Koray Günter gibi umudunu kestiği futbolcuları gönderebilir. Eğer Emre'yi Türkiye'ye gönderirlerse ondan umudu kesmiş ve vazgeçmişler demektir."

Herşey sezon sonu belli olacak!

Gerek Almanya'dan gerekse Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'dan gelen bilgilere göre, Emre Mor'un durumu şu an tamamen belirsiz. Bunun nedeni ise Borussia Dortmund'un kesin kararını vermemiş olması. Alman kulübü, takımdan kimleri göndereceğine, kimleri kiralık göndereceğine lig bitmeden karar vermeyecek. Dolayısıyla yetenekli futbolcunun kaderi sezon sonundan önce belli olmayacak.