Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'de iken yıldız ismi resmen istemiş!

FIFA menajeri Malik Arutyunov, Lokomotiv Moskova'nın Rus golcüsü Fedor Smolov'un Beşiktaş ve Fenerbahçe'den transfer teklifi aldığını açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 17.11.2021 10:18
Değiştirme Tarihi: 17.11.2021 10:18
Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'de iken yıldız ismi resmen istemiş!

Lokomotiv Moskova'da forma giyen Fedor Smolov'un geçmişte Beşiktaş ve Fenerbahçe'den transfer teklifleri aldığı ortaya çıktı. Söz konusu bilgiyi oSporte TV'ye verdiği röportajda kamuoyuyla paylaşan FIFA menajeri Malik Arutyunov konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

"Fedor Smolov, Türkiye'de oynayabilirdi. Kendisine ilgi vardı. Beşiktaş onu istiyordu ve Everton'a sattıkları Cenk Tosun'un yerine düşünüyordu. O dönemki bonservisi 12-15 milyon euroydu. Hatta Aralık'ta şehri, stadı ve tesisleri görmesi için İstanbul'a davet edilmişti. Türkler, bir futbolcunun İstanbul'a geldiği zaman gördüklerinden etkileneceğini umuyor. Ancak oyuncu zaten tatile gidiyordu.

Daha sonrasında Fenerbahçe'den Emre Belözoğlu, Smolov'un menajeri olan German Tkachenko'yu aradı. Fakat o dönemde Lokomotiv Moskova'dan bir oyuncuyu kiralamak gerçekçi değildi. Çünkü buna izin vermezlerdi. Satın almak mı? O noktada da Fenerbahçe'nin finansal sıkıntıları vardı."

(Asistanaliz) 

İlgili Sayfalar: Spor