Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Pereira'dan o isme veto!

Portekizli hocanın, "İstersen alalım, sana faydalı olur mu?" diye soran yönetime, "Kesinlikle istemiyorum" dediği bildirildi. Futbolcular da, "Ortamı bozar" deyince, Emenike'ye kapılar kapandı.

16.01.2016 12:33

Birleşik Arap Emirlikleri kulübü Al Ain'in yollarını ayırdığı Emmanuel Emenike'nin Fenerbahçe'ye geri dönme umudu suya düştü. Ara transferde forvete alternatif bir isim katmayı düşünen sarı-lacivertli yönetimin, Nijeryalı oyuncu konusunda teknik direktör Vitor Pereira ile bir görüşme yaparak, fikrini sorduğu öğrenildi. Ancak Pereira'nın, "İstersen Emenike'yi geri alabiliriz, sana faydalı olur mu?" diye soran yönetime, "Kesinlikle istemiyorum" yanıtını verdiği belirlendi. İstenmeyen adam! 

Takım içinde de oyuncuların büyük bölümünün, Emenike'nin dönmesine karşı çıktığı bildirildi. Futbolcuların, "Gelirse burada ortamı bozar, arkadaşlık havası zedelenir" dedikleri ifade edildi. Hem Pereira'nın hem de oyuncuların olumsuz bakması nedeniyle yönetim, Emmanuel Emenike defterini kapattı. Fenerbahçe'den sonra sezon sonuna kadar kiralandığı Al Ain'de de tutunamayan Emenike'nin ne yapacağı ise merak konusu... 

'Çin'e gidebilir' demişti

AL Ain Kulübü'nün yönetim kurulu üyesi Mohammed Obeid Hamdoun, "Emenike'yi Dünya Kupası ve Afrika Uluslar Kupası'nda beğenmiştim. Ancak buraya geldi ve ligde sadece 7 gol atabildi. Bir Çin takımına transfer olabilir ya da Fenerbahçe'ye dönebilir. Böyle şeyler futbolda normal. Bazen büyük isimleri getiriyorsunuz ancak oynamak istemiyorlar" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar | 0
üye profil