Emenike yeniden doğdu

Emenike yeniden doğdu

Kiralık dönemi bittikten sonra geri dönen Emmanuel Emenike, kısa sürede Dick Advocaat’ın gözüne girdi. Hollandalı teknik adamı çok seven Nijeryalı yıldız, her zamankinden daha motive olarak işini yapıyor.

Fenerbahçe’nin Kasımpaşa karşısındaki yıldızı Emmanuel Emenike, Dick Advocaat ile olan pozitif ilişkisini performansına yansıttı. 1 yıllık kiralık dönemi sonrası kadroya yeniden katılan Emenike, aradığı huzuru Hollandalı hoca ile buldu.

Advocaat’ı çok sevdiği belirtilen Nijeryalı forvetin, antrenmanlarda ekstra çalıştığı belirtildi. Geçmiş dönemlerdeki huzursuzluklar yerine oldukça uyumlu gözüken tecrübeli golcünün takım içinde de çok olumlu davranışları olduğu kaydedildi. Takım arkadaşlarının da çok sevdiği Emenike’nin Advocaat’ın her sözüne önem verdiği ve istediklerini yerine getirmeye çalıştığı dile getirildi.

Aynı şekilde Advocaat ve teknik ekibin de 28 yaşındaki oyuncunun çalışma temposu ve istekli hali nedeniyle formayı teslim etmek istediği vurgulandı. Son Kasımpaşa maçında da formayı kapan Emenike’nin gelecek haftalarda da sıklıkla ilk 11’e girmesi bekleniyor.

Özel hayatı değişti
Bu sezonki performansıyla takımının iyilerinden olan Emmanuel Emenike’nin özel hayatı da kariyerini olumlu etkiledi. 2014 Nijerya güzeli Iheoma Nnadi ile nişanlanan Emenike’nin hem mental hem de sportif açıdan kendisini toparladığı belirtildi.

Artık özel yaşantısına dikkat eden ve düzenli bir hayata başlayan tecrübeli golcünün kısa bir sürede evleneceği ifade edildi. Daha çok aile hayatına önem veren Nijeryalı yıldızın, sportif açıdan da ciddi bir gelişim gösterdiği vurgulandı.

Londra ve İstanbul’da özel spor hocaları olan Emenike’nin saha dışında da sık sık çalışmalar yaptığı aktarıldı. Böylece fiziki açıdan kendisini hazır tutan golcü oyuncu, mental olarak da ciddi bir yenilenme sağladı.

Sow’dan mesaj
Fenerbahçe’ye geri dönüşünden sonra ilk golünü atan Moussa Sow, sosyal medya üzerinden taraftarlara seslendi. Senegalli yıldız, çok mutlu olduğunu belirterek, “İnşallah, haftaya da bu galibiyeti devam ettireceğiz. Kasımpaşa maçında çok iyi bir galibiyet aldık” dedi.

Sow ve Emenike, 2014 yılındaki şampiyonlukta büyük pay sahibiydi.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 21/09/2016 05:12:51

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin