Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Emenike'den Aziz Yıldırım'a itiraf!

Emenike'den Aziz Yıldırım'a itiraf!

Aziz Yıldırım’ın geri dönen Nijeryalı yıldıza “Sana güveniyorum, bu senenin yıldızı olacaksın” dediği Emenike’nin korkusu ise tribünler...

29.06.2016 23:05

Fenerbahçe’nin Nijeryalı yıldızı bir türlü istenileni veremedi. Ersun Yanal’la birlikte parlayan golcü futbolcu İsmail Kartal döneminde ise golleriyle değil, taraftarlarla yaşadığı sorunlarla ön plana çıkmıştı.

Bu gelişmeler sonrasında da Sarı-Lacivertli kulüp ile yollarını ayırması şart oldu. Ancak yüksek bedellere takıma alındığı için başkan Aziz Yıldırım ve kurmayları onu değerini bulmadan elden çıkartmak istemedi. Bunun için de kiralık olarak gönderildi. Bu sezon yaşanan mali kriz ve UEFA’nın FFP uygulaması nedeniyle yönetim tarafından elde tutulma kararı alındı.

Nijeryalı yıldız ile bir görüşme yaptığı öğrenilen başkan Aziz Yıldırım’ın, “Ben sana 13 milyon Euro verdim. Çıkıp oyna, Fenerbahçe’ye borcunu öde. Sana güveniyorum ve inanıyorum” dedi. Emenike ise bu sözlere, “Ama ‘tribünler tepki koyar diye korkuyorum” yanıtını verdi.

Bunun üzerine başkan Aziz Yıldırım’ın da, “Tribünlere kafayı takma. Zaten seni çok seviyorlardı, yine severler. Bir iki maç göster kendini, sana destek olacaklar. Bu senenin yıldızı olacaksın” diyerek Nijeryalı yıldıza moral vermeye çalıştığı öğrenildi.

Yorumlar | 1
üye profil
Halil A. 2 yıl önce
Bir FENERBAHÇE'li olarak takımımızda oynayan her bireyin profesyonel çalışan olduğunu, takım olarak alternatif teknikleri veya kariyerlerini riske atmamaları gerektiğini düşünüyorum. Önemli olan futbol takımının ismini desteklemektir, şahısları değil.