Eljif Elmas transferi bitti! İşte Fenerbahçe'nin alacağı bonservis bedeli...

Eljif Elmas transferi bitti! İşte Fenerbahçe'nin alacağı bonservis bedeli...
Yayınlanma Tarihi: 11.07.2019 15:32 | Değiştirme Tarihi: 11.07.2019 15:33

Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe'de hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Günlerdir gizemini sürdüren Eljif Elmas transferini dev İtalyan kulübü duyurdu. İşte Fenerbahçe'nin alacağı bonservis bedeli.

Sarı lacivertlilerin genç yıldızı Eljif Elmas'ta da son dakika gelişmesi yaşandı. Günlerdir Eljif Elmas transferiyle yakından ilgilenen ve Fenerbahçe ile masaya oturan Napoli, Makedon genç yıldızı sonunda renklerine bağladı.

İşte Fenerbahçe'ye adeta para yağdıracak ve rekor ücret kazandıracak anlaşmanın detayları ile transfere dair bilgiler...

Fenerbahçe'nin Makedon futbolcusu Eljif Elmas, sarı-lacivertlilerin kampına katılmak için İstanbul'a gelmişti. Burada basın mensuplarıyla sohbet eden Eljif'e transfer sorulmuştu. Transferiyle ilgili soruları yanıtlamaktan kaçınan Eljif, "Transferle ilgili bir şey bilmiyorum. Kampa katılmak için buradayım." ifadelerini kullanıştı.

Serie A kulübünün Sportif Direktörü Cristiano Giuntoli'nin açıklamalarına göre; Napoli, Eljif Elmas'la 5 yıllık anlaşmaya imza attı.

Ve resmi açıklama geldi. Eljif'in alacağı yıllık ücret ile Fenerbahçe'nin kazanacağı para da belli oldu. İtalyan ekibi, 19 yaşındaki Makedon futbolcuya yıllık 1 milyon Euro verecek. 

15+3 MİLYON EURO 

Fenerbahçe'ye ise 15 milyon Euro ödemeyi kabul eden dev kulüp ayrıca 3 milyon Euro da bonus ödemesi yapacak.

(Fotomaç)