Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Eğitmen Riekerink!

Eğitmen Riekerink!

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, öğrencilerini sık sık uyardı.

16.07.2016 06:49

NEVZAT DİNDAR - İSVİÇRE
Sarı-kırmızılılara maçlarda yapacaklarını tek tek dikte eden Hollandalı teknik adam, özellikle takımın baskılı oynaması konusunda futbolcularına talimat verdi, “Topu kaybedince reaksiyon gösterin. Oyun içinde agresif olun” tavsiyesinde bulundu.
Galatasaray’da yeni dönemin ipuçları dünkü antrenmanda kendini gösterdi. İsviçre’nin Gwatt bölgesindeki çalışmada teknik direktör Jan Olde Riekerink rüzgarı esti.

Galatasaray’a Altyapı Koordinatörü olarak gelen ama daha sonra kendisini A takım hocası olarak bulan Hollandalı teknik adam yeni sezonda bambaşka bir ekip yaratmak için kolları sıvadı. Güne 30 dakikalık kros çalışmasıyla başlayan sarı-kırmızılılar 10.30’da ise ikinci çalışmasına geçti.

Lachen Stadı’ndaki antrenmanda futbolcuları 3 gruba ayıran Riekerink dar alanda top kapma çalışması sırasında sesini sürekli olarak yüksetti. Hatalar olunca çalışmayı kesip eğitmen olarak ikazlarda bulunan Hollandalı çalıştırıcının uyarılarından bazıları şöyle:

- Doğru zamanda organize olup baskı yapıyorsunuz.- Baskı 20 dakika olmaz. Bunu dengeli yapmanız lazım. Bazen frene basmanız ve topun arkasına geçmeniz gerekebilir.- Topu kaybedince hemen reaksiyon gösterin ama tek kişinin müdahalesi bir şey ifade etmez.- Geçişler hızlı olmalı.- Oyun içerisinde agresif olun.- Paslar yerden ve sert olmalı.

Yorumlar | 0
üye profil