Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Arthur Zico, İstanbul'a geliyor!

Arthur Zico, İstanbul'a geliyor!

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin yeni açtığı Spor Yöneticiliği Lisans Programı'nın ilk dersini Santralistanbul Kampüsü'nde futbolun efsane ismi Zico veriyor.

26.05.2015 19:51

İstanbul Bilgi Üniversitesi 2015-2016 yılı itibarıyla Türkiye'de Spor Eğitimi adına yeni bir adım atıyor. Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu bünyesinde Spor Yöneticiliği Lisans Programı’yla spor ve eğitim dünyasına yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan İstanbul Bilgi Üniversitesi, yetkin bir eğitim kadrosu ve farklı bir müfredat ile yola çıkıyor.

Türkiye'de özellikle Spor Odaklı Pazarlama İletişimi ve Sportif Mülkiyetlerinin Yönetimi konusunda yeni bir ivme yaratma amacındaki BİLGİSpor potansiyel öğrencilerinin katılımıyla sahaya çıkacak. 29 Mayıs Cuma günü BİLGİSpor dünya sporunun önemli ve değerli ismi Zico ile başlama vuruşunu yapacak.

Zico, hem Brezilya'nın, hem Avrupa'nın dev kulüplerinde sürdürdüğü futbolculuk ve teknik direktörlük kariyerinin yanı sıra, spor yöneticisi kimliğiyle karşımızda olacak. Brezilya Spor Bakanlığı'nın da arasında bulunduğu pek çok görevi başarıyla yerine getiren Zico 1990'da spor bakanıyken ülke futbolunu ve sporunu yeniden harekete geçiren modeli tasarladı.

Brezilya'nın yetiştirdiği en önemli spor efsanelerinden Zico, 29 Mayıs Cuma günü, İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü'nde 10:00 -11:30 saatleri arasında yapılacak kahvaltılı toplantıda basın mensupları ile buluşacak. Basın toplantısını takiben etkinlik katılımcılarına özel olarak tasarlanmış ücretsiz sertifika programında ilk dersi Zico verecek. 29-30 Mayıs’ da gerçekleştirilecek ücretsiz sertifika programında öğrenciler ve aileleri, Zico’nun ardından Türkiye’de Spor Odaklı Pazarlama İletişimi, Sportif Mülkiyetlerin Yönetimi ve Türk spor dünyası hakkında bilgi ve birikime sahip ünlü isimlerle bir araya gelecek.

Yorumlar | 0
üye profil