Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Edirne Milli Eğitim Müdürü Özcan: Öğrencileri spora yönlendirelim

Edirne Milli Eğitim Müdürü Özcan: Öğrencileri spora yönlendirelim

Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, kentteki beden eğitimi öğretmenleriyle yaptığı toplantıda öğrencilerin bir veya iki alanda spora yönlendirilmesini istedi.

20.10.2016 14:49

Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, beden eğitimi öğretmenleriyle yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi. Özcan, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında okul sporları koordinasyonunda görev alan beden eğitimi öğretmenlerimize teşekkür ederek başladığı konuşmasında, 2016-2017 eğitim öğretim yılında okul sporları organizasyonlarında okullar arası koordinasyonu sağlamak üzere seçilen beden eğitimi öğretmenlerine de başarılar diledi.

Özcan, "Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında sportif alanlarda da başarılı olmalarını sağlamalıyız. Sportif faaliyetlerin yanında öğrencilerimizin kültürel, sanatsal alanlarda da kendilerini en iyi ifade ettikleri şekilde, yetenekleri doğrultusunda yönlendirmeli ve desteklemeliyiz. Sportif anlamda öğrencilerimizi bir veya iki alanda spora yönlendirmemiz ve yeteneklerini keşfetmeleri konusunda tüm imkanları sağlamamız gerekiyor. İlimiz okul sporlarına katılım konusunda, lisanslı sporcu oranlarında Türkiye genelinde başarılı iller arasında bulunmakta. Lisanslı sporcu yetiştirme konusunda çalışmalarımız siz öğretmenlerimizin de yardımıyla katlanarak devam edecek" dedi.

Toplantıda, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı okul sporları faaliyetlerinin değerlendirilmesi ile yeni eğitim yılının okul sporları faaliyetleri de görüşüldü.

Yorumlar | 0
üye profil