Ebrar Karakurt kimdir? Ebrar Karakurt kaç yaşında ve nereli?

Ebrar Karakurt kimdir sorusunun yanıtı, birçok sporsever tarafından merak edilen ve sorgulanan isimler arasında yer almaya başladı. 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda, Türkiye Voleybol Milli Takımı'yla gösterdiği performansla göz dolduran Ebrar Karakurt'un özel hayatı hakkında bilgiler merak ediliyor. Peki, Ebrar Karakurt kimdir? Ebrar Karakurt kaç yaşında ve nereli?

Yayınlanma Tarihi: 03.08.2021 11:03
Değiştirme Tarihi: 03.08.2021 11:03
Ebrar Karakurt kimdir? Ebrar Karakurt kaç yaşında ve nereli?

2020 Tokyo Olimpiyatları'nda milli takım formasıyla gösterdiği performansla adını herkese duyuran Ebrar Karakurt'un hayatını hakkında bilgiler merak ediliyor. Rusya - Türkiye mücadelesinde gösterdiği olağanüstü performansla herkesin dikkatini çeken Ebrar Karakurt'un kişisel hayatı hakkında bilgiler sorgulanıyor. Peki, Ebrar Karakurt kimdir? Ebrar Karakurt kaç yaşında ve nereli?

EBRAR KARAKURT KİMDİR?

17 Ocak 2000 yılında Balıkesir'de doğan Ebrar Karakurt pasör çaprazı olarak oynuyor. 1.96 metre boya sahip olan Karakurt, voleybola 12 yaşında VakıfBank Spor Kulübü'nde başladı. VakıfBank formasıyla iki sene üst üste hem yıldızlar hem de gençler kategorisinde Türkiye şampiyonluğu yaşayan 2000 doğumlu smaçör, geçtiğimiz sezon A Takım ile birlikte antrenmanlara çıktı ve zaman zaman forma giyme şansı buldu.

U23 Milli Takımı'yla Dünya Şampiyonu olan Ebrar Karakurt, U18 Milli Takımı'yla mücadele ettiği Dünya Şampiyonası'nda 'En İyi Smaçör' ödülünün sahibi oldu. 2018 yılında VakıfBank A Takımı'na yükselen Karakurt 1 Kulüpler Dünya Şampiyonası Şampiyonluğu ve 1 Türkiye Ligi Şampiyonluğu yaşadı.

2021 yılı itibarıyla Türkiye kadın millî voleybol takımı ve İtalya takımı Igor Gorgonzola Novara'nın oyuncusudur.

2021 Mayıs ayı itibariyle Igor Gorgonzola Novara'ya transfer oldu. İtalya liginin güçlü takımlarından Igor Gorgonzola Novara ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.