Arroyo'nun ayrılığındaki şok gerçek!

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, Arroyo'nun ayrılığı ile ilgili flaş gerçeği açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 12.04.2015 22:43
Değiştirme Tarihi: 12.04.2015 22:43
Arroyo'nun ayrılığındaki şok gerçek!

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, Carlos Arroyo'nun takımdan ayrılığı sürecinde yaşananları anlattı ve basketbol şubesi için dikkat çekici bir öneride bulundu.

 

NTV Spor'da konuşan Yarsuvat, Porto Rikolu oyuncunun kulübe rest çektiğini kaydederken, "Arroyo 4,5 milyon dolar aldı. gitmesinin sebebi de en son 500 bin dolar istedi ve rest çekti. Biz 300 bin verelim 200'ünü de sonra verelim dedik. Kabul etmedi. Kendi ülkerinde bir kulübe gitti. Satın almış o kulübü. Bizim paralarımızla..." diye konuştu.

 

Galatasaray Başkanı ayrıca, önümüzdeki sezon basketbol takımının tamamen Türk oyunculardna oluşması gerektiğini söyledi ve, "Basketbol çok güzel bir hal aldı. Fakat maliyeti çok fazla. Amatör bir spor. Maç başına aldığımız para masrafları karşılamıyor. Çünkü bir maçta her şey para. Fenerbahçe büyük bir yatırım yaptı. Bizden daha fazla yatırım yaptı. Biz yarısını yaptık şampiyon olduk. Ama getirisi yok. 20 bin kişinin önünde oynarsan getirisi var ama 200-500 2 bin kişi önünde oynarsanız getirisi yok. Ben genel olarak söyleyeyim, Galatasaray'ın Türk oyunculardan kurulu bir takımı olması lazım. Taraftar başarı ister ama ben de çok şey istiyorum hayatta." dedi.

İlgili Sayfalar: Spor