Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Duvarları yıkacağız

Duvarları yıkacağız

TBF’nin çiçeği burnunda başkanı Türkoğlu projelerini anlattı: Halkımıza soracağız. Maça niye gelmiyorlar, futbol kadar niye takip edilmiyor, öğrenmek istiyoruz.

04.11.2016 02:21

TBF’nin çiçeği burnunda başkanı Türkoğlu projelerini anlattı: Halkımıza soracağız. Maça niye gelmiyorlar, futbol kadar niye takip edilmiyor, öğrenmek istiyoruz.

Geçen ay yapılan seçimlerde Türkiye Basketbol Federasyonu'nun 1 numarası olan yeni başkan Hidayet Türkoğlu, yeni dönem için geliştirdiği projeleri ve yapmak istediği çalışmaların altını çizdi. Öncelikle geçmişle ilgili konuşmayı seven biri olmadığını belirterek, "Mutlaka bir kısmımızın geçmişte sorunları olmuştur. Biz ekip olarak sanırım o duvarları da yıkacağız. Federasyonu, Türk basketbolunun yeri olarak düşünsünler. İsteyen, her zaman gelip bizimle sohbet edebilir, fikirlerini de paylaşabilir. Basketbolun kuralları anlamında yapacağımız ne varsa yapmak isteriz" diye konuştu. Basketbolda şu ana kadar yapılmış güzel işlerin olduğunu ve bunları aynı şekilde devam ettirmek istediklerini vurgulayan Türkoğlu, "Ayrıca kendi tecrübelerimizi bir şekilde yansıtmak istiyoruz. Basketbolun Türkiye çapında en çok izlenen, en çok sevilen spor dalı olması için elimizden ne geliyorsa yapacağız" ifadesini kullandı.SALONLAR DOLMALI"Basketbolseverlere aileleriyle birlikte bu sporu sevdirmek istiyoruz. Gerek ben gerek kurduğum ekip bu tecrübeye sahibiz. En kısa sürede hayata geçirmek için planlarımız olacak. Buna göre çalışmamızı yapıp onların maça gelmesi ve geldiklerinde de iyi vakit geçirmeleri için bir şeyler yapmak istiyoruz. Sporculuk hayatımdan da biliyorum, taraftar desteği bir sporcuyu her zaman olumlu etkilemiştir. Salonların dolmasını istiyoruz. Sporcular da mutlu olacaktır, taraftarların önünde çok daha keyifli performans göstereceklerdir."ARAŞTIRMA YAPACAĞIZGüzel projelerinin bulunduğunu anlatan Türkoğlu, "Öncelikle kamuoyu araştırması yapmak istiyoruz. Halkımıza soracağız. Maça niye gelmiyorlar, basketbol futbol kadar niye takip edilmiyor yönünde bir kamuoyu araştırması yapacağız. İletişim, trafik, sahanın etkinliği mi, eksik gördükleri şeyi bize bildirmelerini istiyoruz" şeklinde konuştu.HOCAMIZ TAKIM ÇALIŞTIRMAYACAKA Milli Takım'da başantrenörlük görevine kimin getirileceğine değinen Türkoğlu, teknik adamın yerli veya yabancı olması konusunda kendilerine sınırlama koymadıklarını belirtti. Türkoğlu, "2017'de futboldaki gibi sezon içinde maçlar oynanacak. Milli takım antrenörlüğü konusundaki düşüncemiz, bir takımla bağlantısı olmayan bir insan olması. İki tarafı da yürütmesi zor olacak. Bu detay, en çok kafa yorduğumuz konu" ifadelerini kullandı.

Yorumlar | 0
üye profil