Dursun Özbek'ten teknik direktör açıklaması!

Dursun Özbek'ten teknik direktör açıklaması!
Yayınlanma Tarihi: 26.03.2016 22:54 | Değiştirme Tarihi: 26.03.2016 22:54

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yaptığı açıklamada, teknik direktör arayışlarıyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Özbek, sezon bitmeden önce yeni bir teknik direktörle anlaşacaklarını söyledi. Mustafa Denizli ile yolların ayrılmasından sonra yaşanan süreci anlatan Özbek, "Önce Bülent Ünder ile görüştük. Sonrasında da Bülent Korkmaz ile bir görüşmemiz oldu. İkisiyle de sezon sonuna kadar anlaşmak istedik ancak teklifimizi kabul etmediler" dedi.

"Görüştüğümüz 3-4 teknik adam var"

Şu anda görüştükleri teknik direktörler olduğunu vurgulayan Özbek, "3-4 kişi var. Yerli ya da yabancı ayrımı yapmıyoruz. Karizmasıyla bizi sırtlayacak bir teknik adam arıyoruz. Sezonun bitmesine yakın yeni teknik direktörümüz belli olur" ifadesini kullandı.

"Terim ile görüşmedik"

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile bu konuda hiçbir görüşmelerinin olmadığını belirten Özbek, "Fatih hoca bize büyük hizmetlerde bulunmuş bir isim. Ancak bugün önemli bir görevi var" diye konuştu.

"Mustafa Hoca ayrılık için kendini şartlandırmıştı"

Mustafa Denizli'nin ayrılmasına UEFA'dan aldıkları cezanın yol açtığını belirten Özbek, "Mustafa Denizli, Galatasaray'dan kendi isteğiyle ayrıldı. Telefonda konuştuğumuzda bırakmasını istemedim. Kendisini şartlandırmıştı; ben de bu kararına saygı duydum. Mustafa Denizli ile transfer programımızı bile yapmıştık. Ancak UEFA izin vermedi. Devre arasında 6-7 takviye yapacaktık" dedi.

Burak Yılmaz açıklaması

Burak Yılmaz'ın Çin'e transfer sürecini de aktaran Özbek, "Burak'ın bonservis ücreti 8 milyon, komisyon bedeli ise 1 milyon euro. Trabzonspor'un payına düşen ise 1 milyon 700 bin euro. Burak gitmek istedi ve Mustafa Denizli onu ikna edemedi. Çin'den gelen ilk teklif çok düşüktü. Ancak direnip fiyatı artırdık" ifadesini kullandı.