Başkan adayı ilk transferini açıkladı

Hem mevcut yönetimin hem de Ünal Aysal'ın desteğini arkasına alarak iddialı bir şekilde adaylığını açıklayan Dursun Özbek, ilk iş olarak tüm sporcu alacaklarını ödeyecek. Teknik direktör olarak Hamza Hamzaoğlu ile devam kararı alan Dursun Özbek, hücum hattını da Brezilyalı yıldız Fernandao ile güçlendirecek.

Yayınlanma Tarihi: 10.04.2015 13:52
Değiştirme Tarihi: 10.04.2015 14:26

23 Mayıs’ta yeni başkanını seçecek olan Galatasaray’da, şu ana kadar adaylığını açıklayan isimler arasında en iddialısı Dursun Özbek gibi görünüyor. Hem şu an başkan yardımcısı olarak görev yaptığı mevcut yönetimin hem de eski başkan Ünal Aysal’ın desteğini arkasına alan Özbek, şimdilik Adnan Öztürk, Turgay Kıran, Mustafa Cengiz ve Mehmet Helvacı gibi isimlerle gireceği yarışta bir adım önde. Çok güçlü bir liste kurmaya hazırlanan Özbek’in planı da az çok belli.


 
Önce kupa kaldırabilir


 
Dursun Özbek ilk iş olarak tüm branşlardaki sporcu alacaklarını ödeyecek. Her fırsatta Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak’ın varlığının takım üzerindeki olumlu etkisinden bahseden Özbek, bu ikiliyi yanına çekmeye çalışıyor. Ligin son maçından 1 hafta önce gerçekleşecek seçimle birlikte, Özbek’in göreve gelir gelmez şampiyonluk kupası kaldırma ihtimali bulunuyor. Bu nedenle Özbek’in futbol şubesinde çok seçici olması bekleniyor.


 
Hamza hoca ne derse o


 
Futbol takımında istikrardan yana olan Dursun Özbek, çalışmalarından son derece memnun olduğu Hamza Hamzaoğlu ile yola devam etmeyi düşünüyor. Transfer haritasını da Hamzaoğlu’nun raporu doğrultusunda çizecek olan Özbek’in ilk takviyesi büyük ihtimalle Fernandao olacak. Brezilyalı golcünün yanı sıra savunmaya yapılacak takviyeler için de Hamza hoca ile görüş alış verişi yapılacak.


 
Bugün açıklama yapacak


 
Kendisini başkanlığa hazırlayan Dursun Özbek, seçildikten sonra sıkıntı yaşamamak amacıyla şimdiden sporcularla vakit geçirmeye çalışıyor. Öte yandan Özbek’in bugün GSTV’ye bir röportaj vererek, adaylığı hakkında detaylı bilgiler aktaracağı bildirildi.
 

İlgili Sayfalar: Spor