Galatasaray başkanı Özbek UEFA çıkışında konuştu!

Yayınlanma Tarihi: 23.02.2016 15:04 | Değiştirme Tarihi: 23.02.2016 15:50

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, İsviçre'nin Nyon şehrindeki genel merkez binası çıkışında Galatasaray'a verilmesi beklenen cezayla ilgili açıklama yaptı. Sarı-kırmızılı kulübü, UEFA ile yaptığı toplantıda dünyaca ünlü avukat Dupont temsil etti.

İşte Dursun Özbek'in açıklamaları;

"Umarım kararı CAS'a taşımamız gerekmez"

Biz buraya daha önce gelmiştik. Tekrar geldik son derece açıklayıcı ve güzel bilgiler verdik. Burada Galatasaray'ın savıunması son derece net görüşmeler üzerinde duruyor. Hakimlerin kararlarına saygılıyız .Burada iki etap var bunu dikkatten kaçırmayalım. Hakimlerin kararını CAS'a götürme şansımız var. Onların bütün bu ortaya koyduğumuz düşünceler ve delilleri yorumlayacaklarını düşünüyorum. Onların kararlarını bekliyoruz yaklaşık 1 hafta içinde karar verecekler. Umarım kararı CAS'a taşımamız gerekmez.

"Galatasaray daha ceza almadı"

Böyle bir şey söz konusu değil. Galatasaray şu an ceza almadı. İnceleme ekibi 1+1 gibi ceza teklif ediyor. Bunu da biz kabul etmiyoruz bunu burada anlattık. Bugün ortaya koyduğumuz yönetim biçimi Galatasaray'ın ceza almamasını gerektiriyor. İki tarafında birbirini anladığı bir toplantı yaptık. Buranın iki ayaklı olduğunu ve CAS'a götürebileceğimizi unutmayın. Fakat benim şahsi kanaatim buna gerek kalmayacağı...UEFA'nın bize teklif ettiği cezaların en ağırı...

Galatasaray'ın mali yapısının başabaş noıktasına gelmesi konusunda kendielerini bilgilendirdik. Geirye onların kendi kararlarını vermesi kalıyor. Bu bir hafta içinde belli olacak.

"Tek Bilek Tek Yürek kampanyasını anlattık"

UEFA'ya 'tek bilek tek yürek' kampanyamızı anlattık. Bilekliklerimizi de gördüler. Daha ceza almadık bunun üstüne yorum yapmam yanlış olur. Ben buraya Galatasaray'ın ceza almaması için geldim.