Dursun Özbek'ten transfer müjdesi!

Dursun Özbek'ten transfer müjdesi!
Yayınlanma Tarihi: 11.05.2017 14:44 | Değiştirme Tarihi: 11.05.2017 14:44

Gelecek sezon Igor Tudor ile yola devam edeceklerini belirten Dursun Özbek Özbek, G.Saray'a golcü futbolcu alacaklarını da sözlerine ekledi.

Galatasaray'daki kötü gidişatın baş sorumlusu olarak gösterilen ve taraftarın büyük tepkisini çeken başkan Dursun Özbek, Şansal Büyüka'nın sorularını yanıtladı.

İşte Özbek'in açıklamaları:
"Soyunma odasına girdim, çünkü..."
Kasımpaşa maçından sonra çok üzüldüm. Beklediğimiz bir skor değildi. O üzüntüyle beraber, bu kulübün başkanı olarak, üzüntümü oyuncularımla ve teknik heyetle paylaşmak istedim. Biz büyük bir aileyiz. Eğer üzüntülerimi paylaşmak istedim. Hepimiz aynı amaç için savaşıyoruz. Aile içinde zaman zaman böyle şeyler olur. Paylaşınca üzüntüler azalır, paylaştıkça sevinçler çoğalır.

Ben takımla konuştum, soyunma odasında üzüntülü bir ambians vardı. Selçuk İnan'la da üzüntümü paylaştım. Bundan sonra 4 maçımız var. Fikstür ve sıralamanın ne kadar önemli olduğunu konuştum. Bu durumdan çıkmak için Selçuk İnan'a da bir iki söz söyledim.

Galatasaray Futbol Takımı, profesyonel bir kurum. Bu kurumda birçok şartlar var. Kontratlar var. Sabit ücretler, maç başılar, şampiyonluk primleri, kupa primleri var. Bir sürü madde var. Yıllık kontratlarda disiplin yönetmeliği var. İstenmeyen sonuçlarda yaptırım yapma maddeleri de var. Eğer yönetim kurulu böyle bir karar aldıysa, takımın koyduğu hedeflerden uzaklaşması halinde uygular. Bir bütün olarak bakmak lazım. 4 haftalık bir süreç var önümüzde. Onun durumuna göre uygulayacağız. Ödül olduğu kadar ceza var. Bunu kabul etmek lazım.

Gelecek sezon Igor Tudor'la devam edeceğiz. Sonuç ne olursa olsun, devam edeceğiz.

Sneijder'in durumu ne olacak?
Sneijder yıldız ve marka bir futbolcu. Henüz lig bitmemiş, önümüzdeki sene kontratımız var. Mevcut kadromuzdaki yıldızlarla tabi ki devam etmek isteriz. Sneijder gayet iyi performans sergiliyor. Riekerink'in başına geçmesi tamamen yönetimin fikri. Sneijder'lik bir durum yok.

Bruma'nın sözleşmesi...
Bruma'nın menajeriyle görüşmelerimiz devam etmekte. 1-2 konu kaldı. Kontratını 4-5 yıl daha uzatacağız.

'6-7 oyuncu transfer edeceğiz'
Tudor'un gelmesiyle antrenman şekli değişti. Artık daha çok koşuyoruz. Biz de daha çok koşan ve daha çok mücadele eden bir takım yaratmak istiyoruz. Transferlerimizi buna göre yapacağız. Hoca bize bir liste veriyor. Bize ne lazım, atıyorum stoper lazım, sağ kanat lazım, sol kanat lazım... Eksiklerimizi biliyoruz. Verilen listeye bağlı olarak, Scout ekibini bilgilendiriyoruz. Ortaya bir liste çıkıyor. Fiyatlandırma politikası yapıyoruz. Scout ekibi, hoca, ben ve Cenk Ergün, oturup karar veriyoruz. Hangi oyuncu üzerinde yoğunlaşacağımıza karar veriyoruz. 6-7 oyuncu almayı planlıyoruz. Sağ bek, sol bek pozisyonlarında eksiklerimiz var. 

'Golcü alacağız'
Cenk Ergün şu an yurt dışında. İyi bir golcü arıyoruz. Eren Derdiyok'la yarışabilecek bir golü alacağız. Burak Yılmaz önemli bir oyuncu. İstiyorsa, buyursa gelsin.

Podolski için yalnızca Japonya'dan teklif geldi. Başka herhangi bir teklif yapılmadı. 2.6 milyon Euro'ya sezon sonu gidecek.

UEFA'yla durum ne?
UEFA'yla ilgili şu anda herhangi bir kısıtlamamız yok. 2 yıldır futbolcu maaşları üzerinden kısıtlama vardı. Bu sene son sene. Gelecek sezon herhangi bir kısıtlama yok. Galatasaray'ın yılda 150 milyon Euro'luk bütçesi var. Tüm branşlarla birlikte söylüyorum bu rakamı. Gelirlerimiz var. Zarar etmemimizin nedeni, bankalara olan borç yükü ve faizlerdir. Bunlardan kurtulursak, hiçbir sıkıntımız kalmaz.

'Yakında para gelecek'
Yakın zamanda yeni bir para akışı daha gelecek. Bu paralarla da banka borçlarını kapatacağız. Daha önceden temlik konulan bazı gelirlerimiz serbest kalacak. Bugün bile bazı gelirlerimiz serbest kalmıştır. Bunun için uğraş veriyoruz.

'Galatasaray'a layık isimleri alacağız'
Galatasaray'a transfer olacak futbolcular, adımıza layık isimler olacak. Geçmişte bu konuda hatalar yaptık. O yüzden çok titizleniyorum. Taraftar ve camia bu isimlerden çok memnun olacak. Herkes emin olsun, konuştuğumuz isimler tatmin edecek.

'Cavanda hataydı, Serdar değil!'
Serdar Aziz'i hata olarak görmüyorum. Aldığımızda tüm kontrollerini yapmıştık. Şanssız bir şekilde sakatlandı. Cavanda'yı Riekerink istedi. Belçika'dan tanıdığı bir oyuncu olduğunu söyledi. Ancak bu transferde hatalı olduğumuzu düşünüyorum. Amacım bu transferlerden zarar etmeden kurtulmak.

'Tüm mesaimi Galatasaray için harcıyorum'
Kendi işimi çocuklarıma emanet ettim ve tüm mesaimi Galatasaray için harcıyorum. Hatalarım elbette oluyor ama maddi yapıyı düzeltmek için çok çalışıyorum. Projelerimizi bitirmek için uğraşıyoruz. Otel sektöründe sorun olduğu için Mecidiyeköy'de yavaş gidiyoruz. Spor salonu için projemiz bitti. Ruhsatı bekliyoruz.