Dursun Özbek'ten Ergin Ataman açıklaması!

Dursun Özbek'ten Ergin Ataman açıklaması!
Yayınlanma Tarihi: 28.04.2016 15:18 | Değiştirme Tarihi: 28.04.2016 15:18

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, ULEB Avrupa Kupası'nda şampiyonluğa ulaşan Galatasaray Odeabank'ın kendilerine büyük bir zafer yaşattığını söyledi.

Türk Telekom Arena'da, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP)  ile yapılan iş birliği anlaşmasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda  bulunan Dursun Özbek, Galatasaray Odeabank'ın ULEB Avrupa Kupası şampiyonluğuna  ve gelecek sezon planlamalarına değindi. 

"Muhteşem bir zafer yaşadık ama artık geride kaldı" diyen Özbek,  "Galatasaray Odeabank, ULEB Avrupa Kupası şampiyonluğunu Türkiye'ye getirdi. Bu  gururu hem taraftarına hem de Türk milletine yaşattı. Bu zaferi bizlere yaşatan  oyuncularımıza, teknik heyetimize, yönetimimize ve en başta da taraftarımıza  teşekkür ediyorum. Sahada büyük bir destek vardı ve oradan zafersiz çıkmak mümkün değildi." ifadelerini kullandı. 

Özbek, artık önlerinde yeni bir sayfa bulunduğunu vurgulayarak,  "Önümüzde THY Avrupa Ligi sayfası var. Daha çetin bir lig. Galatasaray'ın  buradaki hedefleri de yüksek. Galatasaray, girdiği her yarışmada şampiyonluğu  kovalayan bir marka. THY Avrupa Ligi'de de en iyi neticeleri almak, şampiyonluğu  kovalayan bir takım olmak için faaliyetlerimizi bugünden itibaren başlatıyoruz."  diye konuştu. 

Galatasaray taraftarlarının vereceği desteğin önemine vurgu yapan  Özbek, "Gelecek sezon, THY Avrupa Ligi gibi daha zorlu bir kulvarda da  oynayacağız. Herkesi kombine almaya davet ediyorum. Bu talepler bizi teşvik  edecektir. Basketbolda Galatasaray'ın başarılarının devamını sağlamak için bunu rica ediyorum. Kombine taleplerinin yüksek seviyede gelmesini arzu ediyorum.  Önümüzdeki sene için yine iddialı bir takım kuracağız. THY Avrupa Ligi'nde de  şampiyonluğu kovalayan bir takım olacağız." değerlendirmesinde bulundu. 

Özbek, başantrenör Ergin Ataman'ın gelecek sezon takımın başında olup  olmayacağı tartışmalarıyla ilgili olarak ise, "Ergin Ataman, Galatasaraylı bir  koç. Şimdi Galatasaraylı olmanın verdiği haz başka bir şey. Ergin Ataman her  zaman Galatasaray'ın başantrenörüdür ve öyle kalacaktır." diyerek sözlerini  tamamladı.