Dursun Özbek, Galatasaray’un iyi grafiğini iki yıldız transferiyle ödüllendirecek

Dursun Özbek, Galatasaray’un iyi grafiğini iki yıldız transferiyle ödüllendirecek
Yayınlanma Tarihi: 11.11.2017 12:04 | Değiştirme Tarihi: 11.11.2017 12:04

G.Saray'da Dursun Özbek, takımın iyi performansı nedeniyle mümkün olan en yüksek parayı harcama kararı aldı.

Galatasaray’da, gözler transfere döndü. Sezon başında kadroyu büyük oranda yenileyen ve önemli bir harcama yapan Galatasaray'da ocak ayı transfer dönemi planlaması, alınan futbolcuların uyumuna ve takımın ligdeki durumuna göre yapılacaktı.

Tudor'la Avrupa'dan elenilmesine rağmen Süper Lig'de gösterilen iyi performans, yönetimi harekete geçirdi. Bir anlamda güvenoyu kazanan Hırvat hoca, transfer iznini kaptı.

Başkan Dursun Özbek, sezon başında Tudor'a verdiği “İlk 10 hafta sonra transferi görüşürüz” sözünün arkasında duracak. Dursun Özbek, İgor Tudor ve Sportif Direktör Cenk Ergün, üçlü bir zirve gerçekleştirip takımın durumunu masaya yatırdı, eksik bölgeleri değerlendiren kurmaylar, ayrıntılı bir rapor hazırlanması konusunda sözleşti.

Hırvat çalıştırıcı, takımda eksik gördüğü noktaları ve istediği oyuncuları bir raporla bildirecek.

Onayı alacak, transfere yatıracak

İşin maddi yanı ise teknik heyeti daha da mutlu edecek cinsten. 2 Aralık'taki mali genel kurulda yeni bütçeye onay alacak Özbek, transfere olabilecek en yüksek rakamı ayıracak. Sezon sonundaşampiyonluk ipini göğüslemekten başka bir şeyi düşünmeyen Özbek, hem takımın Şampiyonlar Ligi bileti almasını kesinleştirmeyi hem de Tudor'un başarılı performansını ödüllendirmeyi planlıyor. Bu yönde somut adımlar önümüzdeki günlerde atılacak.

En az iki yıldız alacak

Igor Tudor ve Cenk Ergün, ilk etapta iki futbolcu alınması konusunda sözleşti. Bunların sol bek ve orta saha olması planlanıyor. Ancak gidecek isimlere göre sayılar artabilir. Takımda süre alamayan ve rotasyonda düşünülmeyen futbolcuların gönderilmesiyle birlikte özellikle kulübeyi güçlendirme yönünde daha fazla takviye yapabilir.