Dünyanın konuştuğu Erling Haaland'ın başarısının sırrı ortaya çıktı

Şu sıralar dünyanın en büyük kulüpleriyle adı anılan 20 yaşındaki Norveçli forvet Erling Haaland'ın bilinmeyenlerini, ilk teknik direktörü anlattı. Transfer piyasasının en çok konuşulan golcü yıldızın bilinmeyen özellikleri bakın neler?

Yayınlanma Tarihi: 03.04.2021 10:58
Değiştirme Tarihi: 03.04.2021 10:58
Dünyanın konuştuğu Erling Haaland'ın başarısının sırrı ortaya çıktı

Erling Haaland'ın ilk teknik direktörü Alf-Ingve Berntsen, Daily Mail'e çarpıcı açıklamalar yaptı. Berntsen, dünyanın takibinde olan 20 yaşındaki Haaland'ın bilinmeyenlerini anlattı.

Spor Arena'da yer alan habere göre, Alf-Ingve Berntsen, ''Onu ilk gördüğümde 6 yaşındaydı. O yaşta bile diğerlerinden farklı olduğunu hemen hissettiriyordu. İki gol atmıştı ve oyun standardı çok yüksekti. Gol atmak için doğmuş, sürekli gol atmak istiyor. Onu diğerlerinden ayıran en büyük özellik bu. Haaland'ın babasını, annesini ve abisini tanıyoruz. O yüzden onun genlerinde güç ve hızın olduğunu biliyorduk. Çok özel bir çocuk. Çok uzun, güçlü ve hızlı. En önemlisi de çok akıllı.'' sözlerini kullandı.

GECE HAYATI YOK, ALKOL KULLANMAZ

Berntsen, ''Haaland'ın gece hayatı yok, alkol de içmez. Bu konulara çok dikkat eder. Takımı kaybettiğinde gol atsa da sevinmez. Şimdi ona bir bakın? İlk Şampiyonlar Ligi sezonunda 10 gol attı, Dortmund ile sürekli gol atıyor. Onunla gurur duyuyorum. Attığı gollerle değil, gösterdiği kişilik ile gurur duyuyorum.'' şeklinde konuştu.

Haber ile ilgili metin girin!.

KARİYERİNİ DEĞİŞTİREN DİYET: RONALDO DİYETİ

Daily Mail'in araştırmasında Haaland'ın başarısının en büyük sırlarından birisinin de yemek düzenini değiştirmek olduğu belirtildi. Norveçli golcü, idolü olan Cristiano Ronaldo'nun diyetini kullanırken Portekizli yıldızın yediği yemekleri araştırdı. Genç golcü, Salzburg'a transfer olduğunda ise Ronaldo'nun kullandığı balık diyetine geçti. Yemeklerinde sürekli olarak balık kullanan Haaland'ın fiziksel kuvvetinin de bu şekilde daha çok arttığı tahmin ediliyor.