Dünyaca ünlü futbolcu Benzema'ya kötü haber! 5 yıl hapsi isteniyor

Real Madrid'in yıldızı Benzema'ya mahkemeden kötü haber geldi. Benzema, Valbuena'ya kaset şantajı yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada duruşmaya katılmadı. Valbuena, mahkemede Benzema ile yüzleşmeyi bekliyordu ama yıldız futbolcu gelmedi. Benzema'nın duruşmaya katılmaması aleyhine işledi ve 5 yıl hapsi isteniyor.

Yayınlanma Tarihi: 22.10.2021 10:49
Değiştirme Tarihi: 22.10.2021 10:49
Dünyaca ünlü futbolcu Benzema'ya kötü haber! 5 yıl hapsi isteniyor

Fenerbahçe'nin eski yıldızı Mathieu Valbuena'ya şantaj yapıldığı suçlamasıyla başlayan duruşmaya Karim Benzema katılmadı. Versailles Ceza Mahkemesi, Benzema hakkında 10 ay tecilli hapis ve 75 bin euro para cezası istedi.

4 KİŞİYE HAPİS İSTEMİ

Aynı davada yargılanan 4 kişiden olayın kilit ismi olarak kabul edilen Mustafa Zouaoui için 4 yıl hapis ve 15 bin avro para cezası, Valbuena'nın telefonunda videoyu alan Axel Angot için 18 ay hapis ve 15 bin avro para cezası, şantajda aracı olan Younes Houass ve Karim Zenati için 18'er ay hapis ve 5'er bin avro para cezası talep edildi.

5 YIL ALABİLİR

L'Equipe'in haberine göre; gerçekleşen davada Benzema suçlu bulunması halinde beş yıla kadar hapis ve 75 bin avro para cezası istemiyle karşı karşıya kalabilir.

VALBUENA GELDİ

Duruşmaya Mathieu Valbuena katıldı, Karim benzema gelmedi. Fransız basınında Benzema'nın duruşmamaya katılmamasının daha ağır sonuçlar doğurabileceği yazıldı. Valbuena, "Benzema'nın gelmesi bekledim" dedi.

İlgili Sayfalar: Spor