Dünya şampiyonu Elise Christie olimpiyatlar için pizzacıda kurye oldu

2022 Kış Olimpiyat Oyunları için para biriktirmek isteyen 30 yaşındaki Dünya Şampiyonu kısa parkur hız patencisi Elise Cristie, milli takım bütçesindeki kesintiler nedeniyle pizzacıda kurye oldu. 

Yayınlanma Tarihi: 25.03.2021 13:15
Değiştirme Tarihi: 25.03.2021 13:15
Dünya şampiyonu Elise Christie olimpiyatlar için pizzacıda kurye oldu

Spor Arena'nın haberine göre, Büyük Britanya Milli Takımı'nın dikkat çeken isimleri arasında bulunan 30 yaşındaki Elise Christie, 2022 Kış Olimpiyatları öncesinde uygulanan bütçe kesintisi sebebiyle, dünyaca ünlü bir pizza restoranları zincirinde işe girdi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Gündüzleri antrenman yapan Elise Christie, akşamları ise işe girdiği bu pizzacıda kurye olarak dağıtım görevi üstleniyor. BBC'ye açıklama ypaan Christie, zorlu sürece rağmen Pekin'de düzenlenecek olan olimpiyatlarda madalya almayı hedeflediğini belirtti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Elise Christie, "Tek amacım Pekin'de madalya almak. Adım adım ilerliyorum, sıkı çalışıyorum ve son yarışlardaki hatalarıma dair zaaflarım üzerinde çalışıyorum. Hala tüm ilgi üzerimde ve psikolojik olarak bunun da üstesinden gelmek istiyorum. Bu da madalya kazanmak kadar önemsediğim bir amaç" ifadelerini kullandı.

ÖLÜM TEHDİTLERİ ALIYORDU

2014 Soçi Kış Olimpiyatları'nda madalya alamamasının ardından ölüm tehditleri alan Elise Christie, 2018 Pyeongchang Kış Olimpiyatları'nda da kabus yaşamıştı.  500 metre çeyrek finallerinde dünya rekoru kırdıktan sonra ayak bileğinden sakatlanarak hastaneye kaldırılan başarılı sporcu, 1.500 metre finallerinde 17. olmuş ve 1.000 metre finallerinde ise tehlikeli hareketleri sebebiyle diskalifiye edilmişti.