Drone ve Teknoloji Festivali 17-18 Kasım'da Nişantaşı Üniversitesi Neotech Kampüsü'nde!

Yayınlanma Tarihi: 16.11.2018 09:30 | Değiştirme Tarihi: 16.11.2018 09:32

Tech Drone League ile Lıfecell güçlerini birleştirdi. Lıfecell Tech Drone League 2. Etap Yarışı 17-18 Kasım’da Nişantaşı Üniversitesi Neotech Kampüsü’nde!

Ülkemizin drone yarışları, teknolojileri, sporları, eğitimleri, maker stüdyoları, mağazası, üretimleri, TV programları, merchandising ürünleri ve TDL Drone Sporları Kulübü ile markalaşmış tek kurumu olan Tech Drone League ile Türkiye'nin yeni nesil dijital operatör markası Lifecell güçlerini uzun soluklu ve sürdürülebilir projeler için birleştirdi.

Tüm dünyada Formula 1’e rakip olarak gösterilen drone yarışları hızla yayılıyor. Pilotlar quad droneları, FPV( First Person View) ve özel radyo kumandaları ile heyecan dolu bir yarış keyfini seyircilere yaşatacak. Belirlenen bir alandan kalkan droneların üzerindeki kameradaki görüntüyü gözlüklerinden takip eden pilotlar, özel dizayn edilmiş pisti en kısa sürede tamamlamak için kıyasıya mücadele edecek.

Pilotların gözlüğündeki görüntü ekranlarda verilirken seyirciler de pilotlarla aynı heyecanı yaşıyor olacak.

Haber ile ilgili metin girin!.

DRONE VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ
17-18 Kasım'da Nişantaşı Üniversitesi Maslak 1453 Neotech Kampüsünde Lifecell Tech Drone League 2. Etap Yarışı gerçekleşecek. En hızlı pilotlar fantastik pistte 200 km ile yarışırken izleyiciler birçok teknolojik deneyim yaşayacak ve workshoplara katılabilecekler. Workshoplarda başarılı olan katılımcılar Lifecell'den sürpriz hediyeler kazanabilecekler. Workshoplar: Kodlu drone, drone uçuş ve drone simülatörü eğitimleri. Etkinlikler: Drone yarışı, şovları, simülatörleri, deneyimi, oyunları; Maker Atölyeleri; VR/E-Spor/RC Cars/Segway'ler. Gün boyu sahnede DJ ve MC'ler performans sergileyecekler.

17-18 Kasım günü saat 9.00 – 19.00 arasında girişin ücretsiz olduğu etkinliğe tüm drone ve teknoloji meraklılarını bekliyoruz!

KAMPÜSE ÜCRETSİZ SERVİS
Gün boyu Maslak Sun Plaza önünden her 15 dakikada Ağaoğlu Maslak 1453 Nişantaşı Üniversitesi Neotech Kampüsü’ne ücretsiz servisler olacak.

Haber ile ilgili metin girin!.

DÜNYANIN EN HIZLI GELİŞEN SPOR DALI ‘’DRONE YARIŞLARI’’

FANTASTİK BİR PİSTTE HIZLI BİR HEYECAN!

Tech Drone League’in 2017 yılında 280.000 kişinin katılımı ile gerçekleştirdiği 16 etkinlikten sonra 2018 sezonununun sonunda hedef 1.000.000 kişiye ulaşmak.

0’dan 200 km hıza 1,5 saniyede ulaşabilen droneların hızlarına, Nişantaşı Üniversitesi’nde 1600 metrekareye yayılmış özel engellerle dekore edilmiş zorlu bir pist heyecanı da ekleniyor. Pilotlar da droneları gibi gün geçtikçe hızlanıyorlar.

Dünyaca ünlü profesyonel drone yarış pilotu Vince İrie / Jedeye FPV, 2018 ilk yarışından sonra bir kez daha Lifecell Tech Drone League yarışları için ülkemize konuk oluyor. Jedeye, aynı zamanda Hollanda’da yayınlanan Voice of Holland yarışma programının finalistlerinden. Eğlenceli bir karaktere sahip olan Jedeye’ın yarış pisti ve sahnedeki sürprizlerine hazır olunmalı.

LIFECELL
Lifecell, müşterilerinin iletişim ve eğlence ihtiyaçlarını karşılayarak, interneti müşterileri için daha ulaşılabilir, daha kolay ve daha faydalı kılan, böylelikle müşterilerine daha fazla yaratmak, daha fazla paylaşmak, daha fazla ilham vermek ve daha fazla gelişmek için imkan sunan yeni nesil dijital operatör markasıdır.

Lifecell, Türkiye’de ve global pazarda; %100 dijital hizmet veren, müşterilerine gelişen teknolojiler, dijital servisler ve yenilikçi çözümlerle daha fazlasını sunan ve «akıllı sınırsız internet» deneyimi sağlayan yeni nesil operatör olmayı hedefler. Lifecell Tech Drone League’de iletişim Türkiye’nin sevilen mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulaması BiP’teki Lifecell TDL kanalı üzerinden yapılacak.

Lifecell Tech Drone League ile ilgili son gelişmelerden haberdar olmak, etkinlik alanında yapılacak ücretsiz eğitimlere katılmak ve sürprizleri kaçırmamamak için BiP uygulamasında Keşfet bölümündeki Lifecell TDL kanalını takip etmeyi unutmayın. Lifecell Tech Drone League’de dünyaca ünlü drone pilotları Türkiye’nin yerli ve milli arama motoru Yaani’de drone’larla ilgili en çok aranan soruları cevaplayacak. Katılımcılar etkinlik fotoğraflarına akıllı depolama uygulaması lifebox üzerinden ulaşabilecek.

LIFECELL TECH DRONE LEAGUE’DE BÜYÜK ÖDÜL PAYCELL’DEN!
Lifecell Tech Drone League’de büyük ödül Paycell’den! Drone liginin ikinci etap yarışlarında birinciye 3000 TL, ikinciye 2000 TL ve üçüncüye 1000 TL yüklü Paycell Kartlar hediye edilecek.

Paycell Kart Türkiye’nin harcadıkça internet kazandıran ilk ve tek alışveriş kartıdır. 18 yaş sınırı veya hesap açma gerekliliği olmadan, Paycell Kart ile içine yüklenen para kadar harcama yapılabilir.

Haber ile ilgili metin girin!.

TECH DRONE LEAGUE VE TDL DRONE SPORLARI KULÜBÜ DERNEĞİ
TDL, projeleri, etkinlikleri ile Türkiye'nin drone, drone sporları konusunda profesyonelleşmiş markasıdır.

GELECEĞİN MESLEĞİ DRONE PİLOTLUĞU
TDL 2018 yılında hayata geçireceği e-spor turnuvaları ve United Drone Races (üniversite, okullar ve kulüplerden oluşan altyapı ligi) yanı sıra 4 etap yarışı gerçekleştirecektir.

Ayrıca, Maslak 1453 Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Kampüsü'nde açtığı ilk TDL Store / Akademi ‘de Drone Do it Yourself ve FPV ( First Person View ) uçuş eğitimlerine de başlamıştır.

2019 sezonunda pilotların TDL droneları ile uçabilmesi için ise üretimlerin ve senkron drone uçuş şovlarının üretimleri için Nish Partnerimiz Nişantaşı Üniversitesi ile Ar-Ge çalışmalarına başlanmıştır.

TDL, TV8,5 TELEVİZYON PROGRAMLARI
Bu yıl da geçtiğimiz yıl olduğu gibi TDL etap yarışları, TV8 & TV8,5'un tanıtım desteği ile TV8,5'ta 60 dakikalık TV programı olarak yarışlardan sonra yayınlanacaktır. Geniş kitlelere ulaşan Dronemanya şov yarışları 20 dk.lık toplam 4 adet TV8,5 'ta televizyon programı yayınlanacaktır.

10 etaptan oluşan deplasmanlı lig, United Drone Races yarışları da 20 dk.lık toplam 3 adet TV programı TV8,5’ta yayınlanacaktır.