Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Skandal itiraf! Drogba 39 Webo 40 yaşında...

Skandal itiraf! Drogba 39 Webo 40 yaşında...

Afrika'nın bir çok ülkesi ve özellikle Güney Afrika'da yıllarca çalışan Teknik Direktör Muhsin Ertuğral'dan Drogba ve Webo için tartışılacak bir açıklama geldi.

06.03.2014 13:18

Dünya ve Türkiye'de yıllarca Afrikalı futbolcuların yaşları tartışma konusu olur. Hatta geçenlerde Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho'nun Eto'o için söylediği "32 değil 35 yaşında" sözleri Galatasaray maçı öncesi olay olmuştu.

DROGBA 39 WEBO 40'IN ALTINDA DEĞİLDİRBir dönem Sivasspor'da da görev alan ve en son Güney Afrika'da  Ajax Cape Town'u çalıştıran Teknik Direktör Muhsin Ertuğral, Afrikalı futbolcuların bilinen yaşlarına +3 daha eklemek gerektiğini söyledi. Haber ile ilgili metin girin!.DROGBA MUTLU GÖRÜNMÜYORRadyospor'da Aydın Cingöz ile Haber Aktif'e katılan ve Drogba'nın Galatasaray'daki düşüşünü yorumlayan Muhsin Ertuğral, "Drogba'da ki düşüş normal değil. Tanıdığım en iyi profesyonellerden biri. Sezon sonu gidecekse bile mutlaka şampiyon olarak ayrılmak ister. Drogba'nın kalan maçlar için mutlaka kazanılması gerekiyor. Mutlu görünmüyor" dedi. Haber ile ilgili metin girin!. EN AZ +3 EKLEMEK GEREKİRDrogba'daki düşüşün esas nedeni yaşımı sorusuna Ertuğral gündem yaratacak bir yanıt verdi: "Yıllarca Afrika'da çalışmış biri oalrak bunu deneyim edindim. Uluslararası değerlendirmelerde de bu mutlaka söylenir. Afrikalı oyuncular için bilinen yaşına +3 yaş daha eklemek gerekiyor. Bu bir gerçek. Drogba 36 yaşında olarak biliniyor ama 39 vardır. Dolasıyla maç seçmesi doğal" dedi.Ertuğral, sizce Webo kaç yaşındadır sorusuna "Drogba'dan biraz daha fazladır. 40'ın altında değildir" diye yanıt verdi.
Yorumlar | 0
üye profil