Disiplinsiz hareketleri nedeniyle Galatasaray'dan gönderilen Nzonzi, milli takımın vazgeçilmez ismi oldu

Önceki sezon Roma'dan Galatasaray'a kiralanan ve istenen performansı gösteremeyerek önce kadro dışı kalan Steven Nzonzi, devre arasında gittiği Rennes'te küllerinden doğdu. Fransız orta saha, gösterdiği başarılı performansın ardından milli takıma yükselip, takımın vazgeçilmez ismi olmayı başarırken, ülke basınında da en çok konuşulan isimlerden biri oldu. 

Yayınlanma Tarihi: 15.10.2020 12:02
Değiştirme Tarihi: 15.10.2020 12:02
Disiplinsiz hareketleri nedeniyle Galatasaray'dan gönderilen Nzonzi, milli takımın vazgeçilmez ismi oldu

Geçtiğimiz sezon Roma'dan kiralanan ancak disiplinsiz hareketleri sebebiyle kadro dışı bırakılan Steven Nzonzi, devre arasında gittiği Rennes'de gösteriği performansla Fransa Milli Takımı'na yükseldi. Galatasaray'da büyük hayal kırıklığı yaratan Nzonzi, Fransa'nın dün gece karşı karşıya geldiği ve 2-1 yendiği Hırvatistan'a karşı forma giydi. 

"YENİDEN DOĞDU"

Son dönemde milli takım kadrosunun değişilmez isimlerinden olan Fransız orta saha oyuncusuyla ilgili ülke basınından Ouest France, "Nzonzi'nin yeniden doğuşu" başlıklı bir analiz haber kaleme aldı.

Yıldız ismin Galatasaray'daki dibe vuruşunun ardından milli takım kadrosuna alınmayışına değinilirken, Rennes'de kendini yeniden bulduğuna ve onlarca aday arasından Fransa'nın EURO 2020 kadrosu için en önemli futbolcu olduğuna vurgu yapıldı.

Etiketler: Steven Nzonzi