Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

"Sezon sonunda görüşürüz"

Diego Ribas'ın 2 aylık alacağını dün ödeyen Fenerbahçe Yönetimi, Brezilyalı'ya şu mesajı yolladı: "Sezon sonunda görüşürüz"

14.04.2015 10:51

Parası hesaba yatırılsa da kulübe ihtarname çeken Sambacı’nın seneye takımda kalıp kalmayacağı henüz net değil. İpleri eline alıp, olası transfer yasağının da önüne geçen sarı-lacivertliler, Diego’nun geleceği hakkındaki kararı hazirana bıraktı.

2 aylık maaşını alamadığı gerekçesiyle F.Bahçe’ye ihtarname çeken, olayla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’nu da bilgilendiren Diego Ribas, muradına erdi. 300 bin Euro tutarındaki alacağının dün hesaba yatmasıyla rahatlayan Brezilyalı’nın böylelikle kulüpte tek kuruş parası kalmadı.

Dün yaşanan bu sıcak gelişme, her iki tarafında da işine geldi. ‘Borçsuzdur’ yazısını eline alan yönetim, bu hamlesiyle olası transfer yasağının önüne geçerken ipleri de eline almış oldu.

Sarı-lacivertlilerin paragöz futbolcuya olan tüm borçlarını ödemesi, onun gelecek sezon da takımda kalacağının garantilenmesi anlamına gelmediğinin altını çizmemiz gerek. Mutsuz olduğu her halinden belli olan, silahlı saldırının şokunu atlatamadan kulübe ihtarname göndererek bir anlamda rest çeken 10 numaranın  geleceği sezon sonunda teknik heyetle yapılacak durum değerlendirmesinden sonra netlik kazanacak. Yani 2 sezon daha kontratı olan 30 yaşındaki oyuncuyla haziran ayında karşılıklı olarak anlaşılarak yollar ayrılabilir.

Görüşme olmadı!

Alacakları ödeyerek krizi büyümeden sonlandıran yönetimin dün Diego’nun aynı zamanda menajerliğini yapan babası Djair Ribas’la bir görüşme yapması bekleniyordu. Ancak kritik bir kararın çıkması muhtemel zirve başka bir güne ertelendi. Takım şampiyonluk mücadelesi verirken, Diego’yla gündemi meşgul etmek istemeyen yöneticiler, Djair’i önümüzdeki günlerde İstanbul’da ağırlayıp son kararlarını bildirecek.

Yorumlar | 0
üye profil